Jiskra na Chodské slavnosti nadělovala Nymburku

Domažlice

První kolo třetí nejvyšší soutěže přivedlo na Chodské slavnosti nováčka soutěže středočeský SK Poloban Nymburk s bývalým hráčem Sparty Praha Jiřím Kabylem. Domácí Jiskra jako favorit utkání postrádala ještě nedoléčeného Roubala. Nemocný Bezdička už byl mezi náhradníky a do hry se dostal v druhém poločase. Utkání sledovalo 833 diváků. Trenéři Jiskry ještě nemohli počítat s novou posilou Pavlem Krejčím. Krejčí ještě dvě utkání absolvuje na Doubravce. K dispozici by měl být k utkání s Litoměřickem ve třetím kole.

TJ Jiskra Domažlice – SK Polaban Nymburk 3:0 (3:0)

Domácí hráči se dlouho nemohli prosadit proti úporně bránícímu se soupeři. Až přišla 29. minuta. Braun vystihl rozehrávku hostujícího Vyskočila, nahrál na nabíhajícího Blažka, ten zatáhl míč a ve vápně našel Kropáčka, který z voleje otevřel skóre na 1:0. Gól zde: https://www.youtube.com/watch?v=o5FKLZx6FiM

Jiskra byla při chuti. Přišla 33. minuta. Hrubý poslal dopředu po pravé straně Hejdu. Ten si z obránců hostů udělal slalomové tyče – prokličkoval se až před padajícího Jungra a pohodlně ho přehodil na 2:0. Druhý gól zde: https://www.youtube.com/watch?v=QcuwnBJgtKw

Třetímu gólu předcházela povedená akce. Mlynařík našel Došlého na levé straně hřiště. Ten míč poslal do vápna Mužíkovi. Povedenou střelu kapitána Jiskry brankář Jungr vyrazil na roh. Střela Mužíka zde: https://www.youtube.com/watch?v=Rn3uLykxx4M

Rohový kop z pravé strany zahrál Došlý. Na něj si naběhl Hrubý a z voleje pravačkou zasunul míč k pravé tyči branky Nymburku (3:0). Nymburk mimo jedné propagační střely Brycha v bráně neohrozil. Ve druhém poločase pokračoval tlak domácích. Mužík nejprve vysouval Hejdu, ale balón zachytil gólman Jungr. Na druhé straně v 50. minutě našel Petr Baratynskyyho a ten neproměnil šanci z 9 metrů. Běžela 54. minuta. Braun opět sebral rozehrávku Bodláka, míč nacentroval na branku, kde gólman Jungr vyrazil míč k naběhnutému Hrubému, který dvěma střelami neprocedil míč do branky. Šance zde: https://www.youtube.com/watch?v=zPyLe3AqD4s&feature=youtu.be

V 57. minutě se v souboji s Hájovským skácel na zem Nepovím a Bodlákův trestný kop šel přímo do rukavic Brycha. Po hodině hry kombinovali Kropáček s Došlým. Ten se ve vápně obtočil kolem bránícího hráče a předložil míč do ,,tutovky” Blažkovi, který kousek před malým vápnem minul pravou tyč branky Jungra. Na střelu se podívejte zde: https://www.youtube.com/watch?v=XV8KbCHXcfo&feature=youtu.be

Dále se do dvou zakončení dostal domácí Kropáček. Jednou nestačil po výborné přihrávce zakončit a podruhé mu šanci sebral Jungr. Na druhé straně zatáhl míč střídající Jeník, ve vápně našel Vyskočila. S jeho hlavičkou si Brych v pohodě poradil. V 68. minutě opět Jeník centroval zleva, ale přes bránu Brycha. V 71. minutě Jeník přihrál na France, který ihned našel Baratynskyyho, který tísněný Teršlem vystřelil do vybíhajícího Brycha. Vracející se Blažek míč odkopl na roh. Šance Baratynskyyho zde: https://www.youtube.com/watch?v=y7ooKiS5CUU&feature=youtu.be

V 75. minutě srdnatý Buršík vybojoval míč. Dal ho Braunovi, který si ho vyměnil s Mužíkem a povedenou střelou o kousek minul levou tyč branky Jungra. Střela Brauna zde: https://www.youtube.com/watch?v=O8e4rWwm4AM&feature=youtu.be

Za dvě minuty opět hostující Jungr zachránil hosty od pohromy. Hájovský našel na pravé straně Blažka, ten zatáhl míč a přesným centrem našel na malém vápně ve výskoku Došlého, jehož hlavičku nymburský gólman vyrazil k Jeníkovi, který míč poslal do bezpečí. Hlavička Došlého zde: https://www.youtube.com/watchv=fNjRHvOeno8&feature=youtu.be

V závěru utkání kombinovala Jiskra. Mužík vysunul Došlého, ten zpětnou přihrávkou našel naběhnutého Chocholouška, který ze 13 metrů mířil nad bránu. V úplném závěru zápasu pěkná kombinace Mlynaříka a Došlého, po níž musel Jungr na zem, aby pokus Došlého z úhlu chytil. Kombinace zde: https://www.youtube.com/watch?v=6uxuCkXLnB4&feature=youtu.be

Jiskra si tak po zásluze připsala první výhru v novém ročníku ČFL. Hosté mohli být rádi, že měli v brance výborného gólmana Martina Jungra. Jinak by výše obdržených branek byla o hodně vyšší. Navázat na tento zápas budou chtít hráči Jiskry v neděli 20.8. v 10:15 na malém úzkém hřišti v Převýšově.

Rozhodčí: Zdeněk Vaňkát – Ivan Teuber, Petr Klupák
Delegát FAČR: Ladislav Míka
ŽK: 2:1 (Bauer, Mlynařík – Kabyl)
Diváků: 833

Domažlice: Brych – Blažek, Hájovský, Bauer (68. Teršl), Mlynařík – Braun – Hrubý (57. Chocholoušek), Mužík, Hejda (63. Bezdička), Došlý – Kropáček (73. Buršík)
Trenéři: Pavel Vaigl a Petr Dobrý

SK Polaban Nymburk: Jungr – Herčík, Kabyl (57. Svoboda), Vyskočil, Bodlák – Houžvička (63. Jeník), Chlapec (63. Franc), Cáska, Nepovím (81. Daněk) – Petr (81. Schulz), Baratynskyy
Trenéři: Tomáš Šercl a Jiří Kabyl