Načítám.......

 

Jiskru v sobotu od 17:00 čeká obměněné Litoměřicko

Jiří Pojar

Ve třetím kole třetí nejvyšší soutěže ve fotbale v ČR bude soupeřit na domažlickém stadionu Střelnice aktuálně pátý tým tabulky TJ Jiskra Domažlice s devátým týmem tabulky FK Litoměřickem. Mužstvo tohoto severočeského města začíná svou druhou sezónu v ČFL. V premiérové sezóně obsadilo v osmnáctičlenném pelotonu 14. místo. S tím vedení spokojeno nebylo, protože předsezónní cíl být v popředí tabulky splněn nebyl. Stejnou metu má FK Litoměřicko i letos. Proto povolalo nového hlavního trenéra Antona Mišovce. Tento kouč je spojen s úspěchy ženského týmu SK Slávie Praha, se kterou třikrát vyhrál ligu. V sezóně 2015/2016 se jeho mužstvo probojovalo do čtvrtfinále LM, kdy Slávii vyřadil konečný vítěz Olympique Lyon. Dále působil ve Slovácku, v Baníku Ostrava a FK Příbram, se kterou v roce 2008 postoupil do 1. ligy.

Litoměřice vstoupily do soutěže se zcela obměněným kádrem. V přípravném období testovali 33 hráčů, ze kterých jich vybrali 18 plus dva gólmany. Přišel Jakub Tryzna (FK Viktoria Žižkov), David Surmaj (AC Sparta Praha), Dominik Zdržálek, Aleš Zbudil, Petr Václavek (Hradec Králové), Radek Dvořák (Velvary), Dominik Šustr (FC Slovan Liberec), Jiří Heřman, Jakub Seidl, Tomáš Jelínek. Dále pak brankáři Jan Plachý (FK Teplice) a Michael Batryn ( FK Ustí nad Labem). V prvním kole prohráli 1:0 v Zápech, kde ve vyrovnaném utkání dostali gól v závěru zápasu. S Královým Dvorem měli domácí více šancí. Podle trenéra je mužstvo na velmi dobré cestě.

,,Čeká nás hodně těžký soupeř, kterého jsem se hráčům snažil analyzovat. Vím, že má kvalitní zkušené hráče, kteří prošli Plzní nebo Příbramí. My se snažíme v tomto ročníku hrát fotbal, na který se dá dívat a vede ke vstřelení golů. Nedáváme si nějaké přehnané cíle. Do sezóny jsme vstoupili docela slušně. Nelítáme někde v oblacích a pořád pracujeme na odstraňování nedostatků – jak individuálních, tak i týmových,” komentuje situaci v týmu trenér Anton Mišovec.

Jiskra v loni na podzim v Litoměřicích prohrála po gólu z ofsajdu 1:0. Zde je report z utkání: https://www.fotbaldomazlice.cz/?p=2439.

Na jaře tuto smolnou porážku Litoměřicím vrátila i s úroky vítězstvím 6:2, kdy branky vstřelili: 11. Mužík, 22. Ruml, 51. a 57. Bezdička, 72. Špírek, 78. Boček – 85. Grunert PK, 87. Faust. ,,Soupeř má obměněný kádr v základní sestavě, a to šest nových hráčů. My se budeme snažit hrát svůj fotbal útočně, dávat góly a vyhrát. Chtěli bychom ze dvou po sobě jdoucích domácích utkání (Litoměřice a Čížová) naplno bodovat. Musíme si dát pozor na brejky soupeře, který bude kvalitní. Litoměřice jsme sledovali a víme, že v Zápech držely do 90. minuty výsledek 0:0 a v minulém kole porazily silný Králův Dvůr, což něco naznačuje,” říká trenér Pavel Vaigl.

Otazníky visí nad startem Bočka a Bauera. Premiéru si v domácím prostředí odbude nová posila z Viktorie Plzeň – záložník Lukáš Pfeifer. Zápas, který má výkop v 17:00 v sobotu 26. 8. bude řídit jako hlavní rozhodčí Václav Němec z Bernartic s asistenty Michalem Urbanem (Krč u Písku) a Tomášem Tesařem (Kamenice nad Lipou). Delegátem bude Miroslav Skála (Merklín u Karlových Varů).


Sestava Litoměřicka proti Královu Dvoru:
Plachý – Zdržálek (89. Jelínek), Václavek, Grunert (61. Kalaš), Šimkovský, Hanuš (71. Kolmistr), Trýzna (90+1. Zbudil), Šustr, Surmaj (84. Batryn), Šlehofer, Dvořák
Trenér: Anton Mišovec

Sestava Litoměřicka z utkání v květnu 2017 v Domažlicích:
P. Pechatý (87. M. Pechatý) – Šimkovský, Grunert, Štancl, Hanuš – Frank, Černý (68. Trekoval), Šlehofer, Faust – Kalaš, Valenta
Trenér: Michal Slabý

Print Friendly, PDF & Email