Zápy dostaly od Jiskry bůra

Domažlice

V pátém kole, šestém hraném, se na městském stadionu Střelnice představilo mužstvo městysu Zápy. To bylo na osmé příčce s osmi body tabulky Fortuna ČFL. Jiskra po porážce v Chrudimi klesla na šesté místo s deseti body. Domácí trenéři nemohli počítat s vyloučeným hráčem z utkání s Vejprnicemi Jakubem Teršlem. Pro zranění zůstal na tribuně velký smolař Daniel Boček.

TJ Jiskra Domažlice – SK Zápy 5:1 (1:0)

Domažlice do utkání vstoupili aktivně . Ve třetí minutě přihrál Braun Hejdovi , který vysunul Došlého ten z otočky před malým vápnem trefil padajícího brankáře Záp Straku.V 5. minutě byl faulován Kropáček Pedrem.Došlý si rozehrál zprava balon do šestnáctky na Bauera, kterémumíč zklouznul.V 19. min. vyslal centrem po pravé straně Brauna, který našel okamžitě u pravé tyče Kropáčka jeho střela skončila na boční siti Strakovi branky. Ve 22. minutě se začal akci Pfeifer na Hejdu ten vysunul Kropáčka, který utekl Novákovi centrem našel před malým vápnem Došlého jehož střelu vpádu opět Straka s námahou vytěsnil.Ve 24. minutě zblokovali hosté trvdou střelu Mužíka. Tlak Jiskry vyvrcholil v 36. min.Blažek vysunul centrem po pravé straně Kropáčka ten posla míč pod sebe před bránu , kde nabíhající Hejda z 11. metr levačkou nedal Strakovi šanci nekompromisní střelou na 1:0.Ve 44. minutě zatáhl míč hostující Bulíř nacentroval na nabíhajícího Matějky jeho hlavičku z malého vápna Brych vyrazil a obránci Jiskry stačili zblokovat druhé zakončení hostujicího kapitána Jelínka.
Druhá půle začala Mlynařík zatáhl míč po pravé straně centrem našel před bránou hlavu Zápského Jelínka, který odhlavičkoval za šestnáctku kam si naběhl Blažek a střelou z voleje našel připraveného Straku.V 54. min. vystihl Hrubý rozehrávku Záp na vlastní polovině . Míč vyvezl za půlku křižnou přihrávku hledal Kropáčka , který míč pustil na levou atranu na Došlého ten si navedl míč do šestnáctky a povedenou střelou o levou tyč rozvlnil síť za Strakou na 2:0.V 58.min. vystřelil za šestnáctkou Matějka. Brych mu robinsonádou míč vyrazil na roh.V 61. minutě trefil levou tyč hostující Valenta.Za dvě minuty kombinovali Putz a Štěpánek centroval před bránu , kde Jelínek hlavičkoval do připraveného Brycha.Jiskra se vymanila z lehké tlaku Záp tím nejlepším způsobem. Rychlým kontrem Hejda vysunul Došlého ten zatáhl míč po levé straně zpětnou přihrávkou našel Pfeifera ten se 14. metrů poslal míč do prázdné brány 3:0. Hostům se v 72. minutě povedlo snížit Pedro vysunul Valentu po levé straně ten si míč navedl na střelu z 18. metrů vypálil mezi Blažkem a Hrubým míč Brych vyrazil do míst kam si naběhl nepokrytý Šerý a se 14. metrů napálil míč do sítě 3:1.Domácí borci odpověděli rohovým kopem Mužíka v 77. minutě , který našel Chocholouška na bližší tyči.Ten ač tísněn Putzem hlavičkoval do pravé tyče branky Straky.Domácí potom chodili do rychlých brejků. Jako v 82. min Roubal a Došlý. V 85. minutě předvedla Jiskra zase rychlý brejk na jeho konci Mužík našel na levé straně Roubla , ten vrátil balon před bránu, kde Došlý svým druhým golem z 8. metrů zvýšil na 4:1.Diváci si žádali bůra a toho se dočkali v 88. minutě.Došlý rychle zprava rozehrál na šestnáctku na Mužíka, který zpravé strany bodlem k pravé tyči parádní střelou se 14 . metrů zvýšil na konečných 5:1. Ještě o chvíli na to měla Jiskra možnost zvýšit na 6:1 : Mužík vysunul Roubala ten vrátil míč pod sebe na Buršíka, který vybídl naběhnutého Bezdičku po levé straně . Bezdička trefil nohy padajícího Straky.Na druhé straně vše zakončila střela Pavlíka.
Jiskra se tak mohla radovat se zisku tří důležitých bodů. Zápas byl , jako rehabilitace za Chrudim.

Branky: 36. Hejda Marek, 54. Došlý Petr, 68. Pfeifer Lukáš, 85. Došlý Petr, 88. Mužík Petr – 73. Šerý Marek
TJ Jiskra Domažlice: Brych – Blažek, Bauer, Hrubý, Mlynařík – Braun (64. Chocholoušek), Mužík, Pfeifer (71. Bezdička), Došlý – Hejda (83. Buršík), Kropáček (82. Roubal)
Trenéři: Pavel Vaigl a Petr Dobrý
SK Zápy: Straka – Štěpánek, Pávek, Pedro, Novák (75. Milan Macek) – Valenta (86. Martin Macek), Munzar (46. Šerý), Jelínek, Bulíř (69. Pavlík) – Putz – Matějka
Trenér: Michal Mašek
Rozhodčí: Drahoslav Drábek – Jiří Dujsík – Zdeněk Šimek
Delegát: Michal Řezáč
ŽK: 3:2 (33. Bauer, 43. Mužík, 48. Braun – 33. Novák, 35. Matějka)