Načítám.......

 

Jiskru čeká Králův Dvůr

Domažlice/Králův Dvůr

Jiří Pojar

V sobotu ráno pojedou fotbalisté domažlické Jiskry na stadion Apokork Areny v Králově Dvoře. To je domovský stánek místních “Cábelíků”- po Čížové druhého nejbližšího soupeře. S nimi má Jiskra bohaté zkušenosti a svedla s nimi nespočet bitev. Obě mužstva se dokonale znají. Cábelíci vstoupili do soutěže domácím vítězstvím nad Převýšovem 3:1. Ve druhém kole prohráli v Litoměřicku, aby ve třetím remizovali 1:1 a na penalty vyhráli 4:2. Ve vloženém 16. kole přišla druhá porážka s Pískem 0:1. 4. kolo v Zápech další remíza 3:3 a na penalty vítězství 7:8. V minulém 5. kole druhé vítězství v této sezóně 3:0 nad nováčkem z Ústí nad Orlicí 3:0.

Králův Dvůr postihla v létě obměna kádru. Největší ztrátou je ukončení činnosti Tomáše Šilhavého, odchovance pražské Slávie, který u Cábelíků působil sedm sezón. Šilhavý se posunul na pozici asistenta trenéra Jiřího Saboua (bývalého ligového hráče Žižkova a Teplic). Odešel Kilián a Michal Hell. Naopak do kádru přišli dva fotbalisté, kteří působili v Jiskře Domažlice – záložník Jana Matas a Michal Růžička. Dále přišel Hlinka z Písku a T. Břížďala z Příbrami. Cábelíci na utkání určitě nebudou kompletní. Chybět bude právě Břížďala, Hlinka a možná Hájek. Nad několika hráči visí otazník. ,,Přijede k nám asi zatím nejlepší mužstvo, které nastřílelo nejvíce gólů v ČFL. Má vhodně poskládané mužstvo do kombinací na standardní situace. Má kvalitního trenéra pana Vaigla, který přišel z úspěšného působení v Tachově. Z něho přišli i tři kvalitní hráči. Nečeká nás nic jednoduchého,” vysekl pochvalu Jiskře trenér Králova Dvora Jiří Sabou.

,,Naše dosavadní výsledky nejsou úplně špatné, nicméně nejsou ani úchvatné. Všichni to víme, a proto na sobě neustále pracujeme. Chceme všichni v týmu víc, chceme vyhrávat!” říká k výsledkům Cábelíků nová letní posila z Tachova Jan Matas, který velmi dobře zná i Domažlice, kde dvě sezóny působil. Že přestoupil právě do týmu středočeského města, Matas říká: ,,Když jsme se v létě dozvěděli, že se v Tachově bude hrát jen kraj, tak jsem věděl, že chci zůstat minimálně v ČFL. Měl jsem více nabídek i do zahraničí. Srovnal jsem si je v hlavě a zvítězil Králův Dvůr na plné čáře. Jsem rád, že jsem v Králováku, cítím se tu dobře.” K vzájemnému zápasu pro náš web uvedl : ,,Osobně se na ten zápas dost těším, jelikož znám v Domažlicích skoro všechny hráče i trenéra. Navíc jsem v Domažlicích působil dva roky. Toto utkání tedy pro mne bude mít speciální náboj. Myslím si, že to bude kvalitní zápas a diváci se budou mít na co dívat. My uděláme maximum pro to, abychom vyhráli.”

Domažlická Jiskra (4. místo v tabulce, 13. bodů a skóre 19:13) si spravila chuť po nepovedeném debaklu v Chrudimi (7:0) domácím vysokým vítězstvím nad dalším z favoritů soutěže SK Zápy (5:1). V tomto utkání si Jiskra vytvořila hodně šancí, a hodně jich i proměnila. Teď před ní stojí zkušené mužstvo, které má ve svém středu řadu kvalitních fotbalistů, jakými jsou Kraus, Matas, Ježdík, Soldát nebo Šlapák.

,,Čekám vyrovnané, po obou stranách taktické utkání. Královák je silný, zkušený soupeř, který se pohybuje na stabilních horních patrech tabulky. Navíc v soutěži se již docela dlouho potkáváme, takže se týmy oboustranně znají. My ale určitě půjdeme v sobotu do zápasu s vidinou uloupit z venkovního hřiště co nejvíce bodů,” říká k zápasu jeden z nejzkušenějších hráčů Jiskra Petr Došlý a pokračuje: ,,Myslím, že ve středu zálohy jim hodně pomůže Honza Matas a v útoku bývalý ligový fotbalista Šlapák. Byli bychom rádi, kdyby vzhledem k tomu, že to do Králova Dvora není daleko, aby nás přijeli povzbudit. Do Jiskry se vrátil na hostování její bývalý brankář Jakub Šiman, který po příchodu Petra Bolka do Sokolova v Baníku skončil. ,,Jakub je kvalitní brankář, který byl doteď nemocný. Vytvoří spolu s Janem Švihoříkem a Lukášem Brychem brankářskou trojici. Kdo z nich bude nejlepší, tak bude chytat,” vysvětluje Pavel Vaigl. Podle dalších slov trenéra čeká Jiskru mužstvo Králova Dvora, které moc gólů nedostává. Je to kvalitní mužstvo. Jiskra se pokusí vyvarovat výsledku z Chrudimi a zodpovědným výkonem se poprat o body. Utkání, které začíná v sobotu 16. 9. 2017 v 10:30 bude řídit rozhodčí Petr Martínek z Jablonce nad Nisou s asistenty Michalem Mrkáčkem z Turnova a Lucií Šulcovou z Prahy. Delegátem FAČR bude Josef Vrzal ze Sezimova Ústí.

 


Sestava Králova Dvora  v posledním utkání proti Ústí nad Orlicí:
Krček – Bouček, Růžička, Soldát, Ježdík – Kraus, Matas, Balšánek (83. Bohánek), Procházka (52. Hájek, 59. Břížďala, 80. Zelenka) – Hlinka (70. Eliáš), Šlapák

Vzájemné zápasy:
14. 6. 17 – ČFL – Domažlice:Králův Dvůr 0:2
19. 11. 16
– ČFL – Králův Dvůr:Domažlice 3:0
1. 6. 16
– ČFL – Králův Dvůr:Domažlice 0:3
28. 10. 15
– ČFL – Domažlice:Králův Dvůr 1:0
25. 4. 15
– ČFL – Králův Dvůr:Domažlice 3:2 (2:2)

Print Friendly, PDF & Email