Benfika hostí největší překvapení kraje – Mýto

Domažlice/Mýto

Do Domažlic přijede největší překvapení krajského přeboru Plzeňského kraje. Třetí tým tabulky TJ Slavoj Mýto, staronový účastník nejvyšší krajské soutěže, který po roční odmlce doslova vtrhl svými výsledky do kraje.

,,Vstup do soutěže se nám povedl víc než dobře.Vytěžili jsme téměř maximum bodů z pěti úvodních kol. Vstup byl prostě fantastický. Bylo to asi dané tím, že nebyli zranění hráči a tréninková morálka byla taky vysoká. Všechno se vším souvisí,” zamýšlí se kouč Mýta Zbyněk Drozda. Mýto před sezónou přivedlo asi stěžejní posilu na postu brankáře. Výborného ex-rokycanského Vilda. Druhou posilu byl defenzivní hráč David Hlaváček z Dobříva z okresního přeboru. Jinak zůstal pohromadě kádr, který absolvoval loňský ročník 1.A třídy. Mužstvo zapracovalo na defenzivní činnosti. Výsledkem toho bylo, že v prvních šesti kolech obdrželo Mýto pouhé tři branky a po třinácti kolech si drží pro ně skvělé třetí místo s 25 body, přičemž ztrácí pouze dva body na svého okresního rivala z Rokycan, se kterým bohužel prohráli 1:3.

,,To, co jsem od Rokycan čekal, tak v utkání předvedly. Mají mladý zkušený tým, který je na tom výborně fyzicky a rychlostně. S tím my máme trochu problém. První poločas jsme zvládli dobře, skončil 1:1. Trochu mne mrzí první gól, který asi gólman Vild mohl mít, ale stane se. Moje mužstvo na to dokázalo do poločasu odpovědět po standardní situaci, což bylo důležité. Ve druhé půli jsme chtěli hrát stejným způsobem, ale řekl bych, že jsme nezačali dobře. Naše řady byly daleko od sebe. Rokycany ještě přidaly a my od 55. minuty do 70. minuty nebyli schopní udržet balón na svých nohách. Rokycany vstřelily dva góly. My jsme měli šanci, kterou rokycanský brankář Jevčák skvěle chytil a domácí zaslouženě zvítězili,” komentuje průběh derby kouč Drozda.

Slavoj vstoupil do kraje prvním kolem prohrou 0:1 s lídrem z Tachova. Ve druhém kole výhra 2:0 v Rozvadově. Třetí kolo opět výhra 2:0 nad Lhotou. Čtvrté kolo 3:2 výhra nad Nýrskem, aby v pátém kole vyhrálo na Lopatárně v Plzni s Rapidem 1:0. Šesté kolo výhra nad Holýšovem 1:0. To je výčet úvodních výsledků mužstva trenéra Zbyňka Drozdy, který mužstvo převzal už v létě v povedené baráži o kraj s Bolevcem. Slavoj nebude k utkání kompletní, protože řadu hráčů trápí zranění. S určitostí se na domažlické Střelnici neproběhne záložník Lupač a o startu dalších zraněných hráčů se rozhodne před zápasem. ,,Domažlice B je samo o sobě kvalitní mužstvo. Když je ještě posílí někteří hráči z A mužstva, tak tento tým má neskutečnou sílu. Budeme chtít vycházet z toho, z čeho jsme těžili celý podzim. Zodpovědně, stoprocetně, zezadu, spoléhat na rychlý přechod dopředu a být střelecky efektivní. Snad se nám to bude dařit,” dodává trenér Zbyněk Drozda.

Benfika přivezla zasloužené tři body z Rozvadova, kde byla po celé utkání lepším mužstvem. V prvním poločase se jí podařily dvě akce. Při jedné trefil Vlček břevno brány domácího brankáře Rychny. Ve druhém poločase o svém zaslouženém vítězství Benfika rozhodla. Po střele Lucáka si domácí Bronec v 57. minutě vstřelil vlastní gól. V 70. minutě prostrčil balón Sova na Kubra, který střelou na levou tyč po druhé překonal Rychnu na konečných 0:2. Domácí měli v závěru jednu šanci Žemličkou. ,,V Mýtě vládne asi euforie z postupu do kraje. Co vím, tak doplnili hráče z Rokycan. Je to organizované mužstvo, které moc gólů nedostává. Většinou vyhrávají o gól nebo dva. Jsou překvapením přeboru. Kvalita tam bezesporu je. Prohra s Tachovem několik minut před koncem to jenom dokládá. Čeká nás těžké nepříjemné utkání s kvalitním protivníkem. My se musíme soustředit na svůj výkon a samozřejmě chceme doma vyhrát a potěšit naše fanoušky zodpovědnou kombinační hrou s góly v síti soupeře. Tímto diváky zvu na náš stadion, aby nás přišli povzbudit!” burcuje trenér Steinbrücker. Kádr by měl být kompletní.