Benfika smetla Mýto sedmi góly

Domažlice

Krajský přebor nabídl ve třináctém kole šlágr. Na domažlickou Střelnici zavítal tým TJ Slavoj Mýto, staronový účastník KPM. Tomuto mužstvu vyšlo náramně prvních šest kol, kde je porazil akorát Tachov. Po třinácti kolech okupovali třetí příčku. To dobře věděli kouči Benfiky a své svěřence pečlivě na hru soupeře připravili. Až na Brataniče a Žáka kompletní kádr Jiskry B. Hostům chyběl záložník Lupač.

TJ Jiskra Domažlice – TJ Slavoj Mýto 7:0 (3:0)

Hned v úvodních sekundách musel jít z branky domácí gólman Brych, který musel hasit šanci hostujícího Veverky. To byl jediný náznak šance hostů, kteří se prakticky celé utkání bránili. Benfika je začala přehrávat rychlostí a kombinací. Na druhé straně se na dostřel branky Vilda dostal J. Korelus, ale střele chyběla razance. Ve 13 minutě centroval z pravé strany Sova na hlavu Vlčka, který mířil nad branku. Za dvě minuty musel Vild hasit náběh na šanci Lucáka odkopem do autu. V 19 minutě zahrávala roh Benfika Tomášem Korelusem a Vild ostrý centr kryl. Přišla 27. minuta a rychlou pohlednou akci začal Hojda. Dal na křídlo na Waldmanna, ten okamžitě vysunul Buršíka, který z pravé strany našel pod sebou ve vápně Lucáka. Lucák přesnou střelou k pravé tyči překonal Vilda poprvé 1:0. Ve 40. minutě byl na rohu vápna faulován Buršík. Lucák z nařízené penalty přímo doprostřed překonal Vilda na 2:0. O minutu nato vysunul J. Korelus bratra Tomáše, který důrazně prošel až před branku zleva, centrem na vzdálenější tyči našel Čadka, který hlavičkoval do Vilda. Ve 43 minutě vybojoval roh Waldmann.

V nastaveném čase byl Čadek na straně Waldmanna, který našel Lucáka na stejném místě jako Buršík. Lucák střelou k pravé tyči upravil na poločasových 3:0 a završil svůj hattrick. V 54. minutě si poradil Brych s trestným kopem mýtského Kříže. V 62 minutě obral Kříž Čadka a vysunul Bejčka, který zpoza šestnáctky mířil vedle pravé tyče branky B mužstva Jiskry. To byly dvě střely hostů, které Benfika začala jasně přehrávat. Na druhé straně přiťukl Lucák Sovovi, který mířil vedle levé tyče. V 66 minutě si Vild poradil s trestným kopem T. Koreluse. Za minutu Waldmann vhodil aut na Sovu, který hlavou prodloužil za sebe na Lucáka, který povedenou střelou těsně vedle levé tyči vystrašil Vilda. Ještě v téže minutě vysunul Lucák Buršíka, který přes bránícího Brože k pravé tyči překonal Vilda počtvrté na 4:0. Hosté zahrozili střelou Veverky v 71 . minutě k levé tyči, kde stál Brych.

V 74. minutě rozehrál trestňák T. Korelus a Kubr ve vápně míč lehce tečoval těsně vedle pravé tyče branky Mýta. V 77. minutě vysunul Waldmann Buršíka, který upláchl Brožovi a trefil padajícího Vilda. Potom přišla snová tříminutovka, kdy Benfika svého soupeře doslova rozstřílela. V 85. minutě Lucák vysunul Buršíka, který nahrál na nabíhajícího Kadlece. Ten v pádu uklidil na vytoužených 5:0. V 86 minutě šel sám na Vilda Waldmann, vystřelil a vracející se Brož si srazil balón na 6:0. Waldmann se dočkal svého gólu na konečných 7:0 v 87 minutě, kdy si obhodil vyběhnutého Vilda a hlavou přes bránícího Hlaváčka do prázdné brány zpečetil zasloužené vítězství Benfiky. Za dvě minuty to mohlo být už 8:0. Kubr vysunul Waldmanna, který křižnou přihrávkou našel hostujícího obránce Bejčka, který ve snaze odehrát míč trefil vlastního hráče. Od něho se balón odrazil k Lucákovi, jehož povedenou střelu mířící do brány zblokoval právě Bejček na roh. Potom Hojda mířil hlavou nad bránu po rohu Lucáka. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Lhotáka se Benfika mohla radovat ze zasloužených tří bodů do tabulky KPM, kde jí aktuálně patří šestá pozice a čtyři body na 4. místo na Mýto a šest bodů na třetí Chotíkov. Příští týden hraje Benfika v neděli 12. 11 od 14:00 v  Nýrsku proti domácí Okule, které patří sedmé místo o skóre právě za Benfikou.

Branky: 27. Lucák Milan, 40. Lucák Milan (pen.), 45. Lucák Milan, 67. Buršík Martin, 85. Kadlec Pavel, 86. Brož Martin (vl.), 87. Waldmann Lukáš
Rozhodčí:Luděk Lhoták – Gabriel Bogdan – Martin Havránek
Delegát: Josef Vyhnálek