Načítám.......

 

Viktorka U21 v sestavě s Živuličem porazila Jiskru

Plzeň

Jiří Pojar

Fotbalisté prvního mužstva TJ Jiskra Domažlice se v nedělním slunečném, ale mrazivém dopoledni střetli s tradičním soupeřem svých příprav na sezonu, s juniorkou Viktoria Plzeň. Trenéři Vaigl a Dobrý před zápasem napočítali devět zraněných nebo nemocných hráčů. K dispozici jich tedy bylo pouhých dvanáct. Chyběla skoro celá obrana. Teršl, Blažek, Hrubý, Hájovský, Buršík, Mužík, Braun ,Boček, Švihořík. V sestavě domácích nastoupil  chorvatský záložník Diego Živulič, člen kádru A mužstva plzeňské Viktorky a na hřišti byl hodně znát.

FC Viktoria Plzeň U21 – TJ Jiskra Domažlice  3:1 (1:0)

Chodové mohli jít do vedení v 15. minutě. Havel našel centrem zprava v šestnáctce hlavičku Bezdičky, který orazítkoval břevno Sváčkovy branky. Potom se hrál pohledný kombinační fotbal, kterému ale chybělo finální zakončení. Běžela 33. minuta k balonu se dostal Mlynařík, který se prodral obranou až do vápna, kde ho strčil Čihák. Hlavní rozhodčí Pálek hru nezastavil. Ve 35. minutě se měnilo skóre. Azberger vysunul Pihrta, který přízemní střelou k levé tyči zvýšil na 1:0. Řezáč našel na křídle na levém křídle naběhnutého Pihrta, jehož střelu Brych kryl. Minutu nato vracel balon Pfeifer na naběhnutého Došlého, který mířil k pravé tyči Sváčkovi branky. Ve 43. minutě výborně vyběhl na Pihrta a sebral mu balon gólman Brych. V úplném závěru poločasu střílel Kadar vedle pravé tyče branky Domažlic.

Druhý poločas začal střelou z úhlu nové útočné akvizice Jiskry Matějky do brankáře Sváčka. Skóre se měnilo na druhé straně. Agilní Pihrt našel na úrovni malého vápna hlavu Vilčka, kterého neubránil Chocholoušek a plzeňský útočník poslal juniorku do vedení 2:0. Přišla 52. minuta a Havel našel centrem na levém křídle naběhnutého Došlého, který se dostal ze strany k šestnátce a mazáckou střelou z úhlu nachytal Sváčka a zvýšil na 1:2. V 61. minutě nacentroval Havel z pravé strany před vápnem na levou, kde hlavičkoval Vais k pravé tyči. Tam stál Sváček a balon ukryl v rukavicích. V 69. minutě si Šiman poradil se střelou z úhlu Pihrta. Za dvě minuty našel Pfeifer na pravém křídle Roubala, ten si seběhl do středu a střelou opět bohužel mířil doprostřed, kde stál Sváček. V 74 minutě stáhnul před vápnem Bauer Vacovského. Z nařízeného trestného kopu zvýšil Živulič zkušeně střelou k levé tyči, jak se později ukázalo konečných 3:1. V 78. minutě fauloval plzeňský hráč Mlynaříka, který musel pro zranění střídat. Do konce utkání se už nic podstatného nestalo. Jiskra si tak po A mužstvu Viktorky a Sokolovu připsala třetí porážku s juniorkou Viktorky. V sobotu 17. 2. od 18:45 na Doubravce nastoupí Jiskra k sedmému přípravnému duelu. Tentokrát to bude nováček ČFL TJ Sokol Čížová.

FC Viktoria Plzeň U21:
Sváček – Kadar, Vacovský, Čihák, O. Pek (60. Ryška) – Živulič, Pavlík (60. Suchý) – Pihrt, Řezáč  (46. J. Pek), Arzberger (60. Holík) – Vilček
Trenér: Kohout

TJ Jiskra Domažlice:
Brych (46. Šiman) – Mlynařík, Chocholoušek, Bauer, Došlý – Bezdička,Vais, Pfeifer (46. Havel), Roubal, Hejda – Matějka
Trenéři: Vaigl a Dobrý

Rozhodčí: Pálek – Ruda – Kříž
Diváci: 45

Foto z utkání jsou k dispozici na adrese:
http://zuypompi.rajce.idnes.cz/FC_Viktoria_Plzen_U21_-_TJ_Jiskra_Domazlice_3_1_1_0_6_pripravne_utkani_zima_2018/

Video a komentář trenéra Vaigla a gólu Petra Došlého je na Facebooku TJ Jiskra Domažlice – Fotbal na adrese:
https://www.facebook.com/jiskra.domazlice/videos/10155651039186185/

Print Friendly, PDF & Email