Načítám.......

 

Domažlická umělka hostí chodské pohárové derby

Domažlice
Jiří Pojar

Fotbalové Chodsko je na nohou. V sobotu 24. 2. od 14:00 vypukne na domažlické Střelnici druhé kolo poháru PKFS, ve kterém domácí TJ Jiskra Domažlice B (Benfika) přivítá lídra 1.A třídy TJ Start Tlumačov. Momentálně větší derby nejvyšší krajské soutěže nenabízí. Dres Jiskry v minulosti v kádru Tlumačova nosilo neuvěřitelných 14 hráčů, když počítáme i současné kouče Pavla Čadka a Davida Zítu. Tesař, Bárta, Leitl, Frček, Fořt, Čadek st. a ml.,Copák, Minařík, Brichcín, Wolf, Malík, Podestát a Zíta. Navíc oba kluby sponzoruje stejný hlavní sponzor fa. Dotiko prezidenta Jiskry Domažlice Jaroslava Ticháčka. Benfika se naposled střetla s Tlumačovem v létě 2016 a na jejich hřišti vyhrála 2:1. Byl to velmi vyhrocený zápas. Od té doby spolu tato mužstva nehrála.

Tlumačov hrál převážně pouze s dorostem Jiskry. Obě mužstva nebudou k utkání kompletní. Start nemůže počítat s motorem hry Jirkou Bártou, který je se šesti góly druhým nejlepším střelce klubu v 1.A třídě za sedmnáctigólovým Wolfem, který je na druhé příčce tabulky střelců 1.A třídy za Krolovickým Lavičkou. Ten má 19 zásahů do černého. Otazník je i nad startem snajpra Jana Pfeifera, ale trenéři věří, že do utkání bude v pořádku. Tlumačov absolvoval pouze dvě přípravná utkání, kdy na umělce porazil lídra 1.B třídy FK Staňkov 3:1, aby za týden prohrál s posledním mužstvem krajského přeboru TJ Holýšov 2:0.

Druhé kolo poháru, kam se Start dostal jako nasazený lídr tabulky 1.A třídy může být pro zelenožluté i jako generálka na další chodské derby v prvním jarním kole v Mrákově, pokud se funkcionářům nepodaří na poslední chvíli domluvit jiný. Start se na jaro připravuje v tělocvičně a venku. Umělku nebo trávu k dispozici nemá. ,,Bereme pohár jako přípravu na náročnou sezonu v 1.A třídě. Budeme hrát prakticky proti nejlepšímu okresnímu mužstvu, když nepočítám Áčko Jiskry, což je pro nás výborná příprava. Nechci, aby to bylo nějak vyhrocené, protože obě mužstva potřebují mít zdravé hráče na náročnou jarní sezonu ve svých soutěžích. Doufám, že se bude hrát v přátelské atmosféře. Na zápas se moc těšíme a chceme si ho užít. Myslím si, že by mohlo přijít hodně diváků, kteří za námi jezdili i na podzim a vzhledem k tomu, že se zápas hraje v Domažlicích, tak jich může přijet opravdu hodně,” říká trenér Pavel Čadek.

Domažlická Benfika má na rozdíl od soupeře za sebou kvalitní zimní přípravu, kterou začala lednovým soustředěním na Prantech. Dále každý týden následovala přípravná utkání se Staňkovem (7:1), Nepomukem (3:2), s Nýrskem v přestřelce remizovala 3:3, aby v prvním kole poháru vyřadila ZD Meclov 4:1. V posledním přípravném utkání prohrála s FC Viktoria Plzeň U 17 6:2. V něm se jí zranili záložník Vlček, který bude minimálně měsíc mimo. Stejně je na tom obránce Miroslav Hojda. Ostatní by, až na nějaké šrámy, měli být v pořádku. Benfika ani Jiskra momentálně nedisponují moc širokými kádry. Benfice se do kádru vrátil z Německa záložník Ondřej Černý. Z USA se vrátil obránce Michal Pavlíček. Naopak odešly dlouholeté opory Vísner a Lešek T.

,,Vzhledem k tomu, že se hraje na umělce, to bude utkání podobné tomu, jako jsme sehráli s Rapidem. Bojovné, plné osobních soubojů. Doufám, že se bude hrát dobrý fotbal, který se bude divákům líbit a nebude to moc vyhecované. Bude to určitě zajímavé utkání mužstev špiček 1.A třídy a krajského přeboru. Samozřejmě chceme vyhrát a postoupit do dalšího kola poháru,” uvedl k zápasu trenér Benfiky Martin Steinbrücker.

Zápas budou řídit rozhodčí z Klatov Marek Mazanec, Radim Koura a Václav Pressl.