Načítám.......

 

Ohlasy hráčů obou mužstev na 2. kolo poháru PKFS Benfika – Tlumačov

Domažlice

Jiří Pojar

Po zápase jsme se zeptali na průběh dvou hráčů. Jako před ním za Benfiku Ondřeje Černého a za Tlumačov Michala Frčka. Dále svoje dojmy z utkání v rozhovoru řekl obránce Jakub Teršl, který nám řekl proč v neděli nehrálo A mužstvo Jiskry s Rakovníkem. Za Tlumačov okomentoval zápas Martin Wolf.

Ondřej Černý, záložník TJ Jiskra Domažlice B:

Ondřeji, jak hodnotíš průběh zápasu?
Tak věděli jsme od začátku co nás čeká, že Tlumačov je kvalitní mužstvo. Trenéři nás upozorňovali na určité věci jako standardní situace a rohové kopy. Myslím si, že od prvních minut bylo vidět, že jsme jasně lepším mužstvem. Soupeř si vlastně za celou dobu utkání sám nevypracoval žádnou svoji šanci. I proto mě celkem mrzí, že jsme soupeři gól na 1:0 darovali, ale nemyslím, že by nás to nějak dostalo na kolena, byla spíš jen otázka času, kdy dáme gól. Je sice pravda, že nám vázla trochu finální fáze, trochu klidu do koncovky, je prostě stále na čem pracovat. Těsně před poločasem jsme měli jednou velkou příležitost. Milan Lucák měl na hlavě vyrovnání, ale bohužel trochu k naší smůle nedal. Byly tam i střely ze střední vzdálenosti, hlavně při střele Jakuba Teršla se brankář Touš velmi blýskl skvělým zákrokem. Tím bych asi zhodnotil první poločas. Druhý poločas jsme měli od dalších minut jasně navrch, kombinovali jsme, soupeř převážně jenom běhal měl tam pár standardních situací, ale to bylo jediné co Tlumačov předvedl. My jsme po standardní situaci z hranice vápna v 62. minutě vyrovnali na 1:1 a myslím si, že tenhle gól nás i trochu uklidnil. V 68. minutě jasná penalta na Lukáše Roubala, tam nebylo vůbec o čem disktovat a Milan proměnil svým druhým golem na 2:1. A poté jsme utkání dohráli a zaslouženě vyhráli.

Tlumačov zahrál to, co jsi čekal nebo?
No, já osobně jsem čekal víc. Čekal jsem lepší přechodovou fázi než jenom dlouhý nakopávaný balon dopředu. Ale jinak soupeře moc hodnotit nechci, asi to byla taktika, ale rozhodně jsem čekal víc.

Podle mého názoru ,,hodně” pomohlo Tlumačovu, že se hrálo na UMT. Pokud by se hrálo na hlavním, tam byste měli větší prostor?
Určitě souhlasím, dole na hlavním hřišti by bylo víc místa ke kombinaci a věřím, že bychom dali i více gólů.

Lehké emoce vzbudil penaltový zákrok. Co na tu situaci říkáš ty?
Situaci jsem viděl jednoznačně jako faul, tam nebylo o čem diskutovat. Jasná penalta na Lukáše Roubala, ale chápu bylo to derby každý chce vyhrát tak k tomu emoce patří. Ale penalta přísná nebyla byla 100%! Tady fakt nebylo o čem. I Majky to tam sám řekl.


Michal Frček záložník TJ Start Tlumačov :

Michale, je po očekávaném derby utkání. Co na to říkáš?
Zápas se odvíjel přesně dle mého očekávání. Oba týmy k zápasu přistoupily s respektem k soupeři a především ze zajištěné obrany. V prvním poločase byla hra opatrná a týmy se sporadicky dostávaly k vážnějšímu ohrožení branky. Jiskra hrozila především z nebezpečných centrů do vápna a střel ze střední a větší vzdálenosti. Tlumačov zahrozil z protiútoků a dobrého presování, což vedlo i k vedoucí brance. V druhé půli jsme zbytečně zalezli na svoji polovinu a Benfika nás zamáčkla až před naše pokutové území. V této fázi hra působila pouze jako čekání na gól v tlumačovské síti. Poté přišlo otočení stavu a až v posledních deseti minutách jsme se odvážili zase dopředu. Ke konci jsme měli pár slibných útoků, ale branku jsme vážněji neohrozili.

Co penaltový zákrok?
Celkově bych řekl, že Benfika měla zápas ve svých rukou a také zápas vyhrála. Myslím, že pro oba týmy to byla kvalitní příprava a ukázalo se, že Tlumačov má dobré konkurence schopné mužstvo. Zápas byl mrazivý, ale určitě i diváci museli být spokojeni s předvedenou hrou obou mužstev.

A ta penalta?
Penalta? Myslím, že to útočící hráč udělal velmi chytře ke kontaktu došlo, i když si myslím, že padal velmi ochotně. Ta situace byla přesně 50 na 50.

Vypadá to, že tenhle zápas byl pro vás generálkou na další derby se Soklem Mrákov v prvním jarním kole 1.A třídy? Jak se na něj budete připravovat?

Přesně tak, soupeře jsme už na poslední víkend před začátkem sezóny nesehnali. Na derby se samozřejmě budeme maximálně soustředit. Je důležité do jara vstoupit se ziskem tří bodů. Mrákov jsem viděl ve třech zápasech na podzim a řekl bych, že předvedená hra byla mnohem lepší než dosažené body. Zaregistroval jsem pouze jednu změnu v kádru Mrákova, jinak by tým měl být stejný, se kterým jsme se střetli v prvním kole podzimu. Zápas bude bojovný jako každé derby s Mrákovem a věřím, že zvítězíme a odrazíme se k doufejme postupovému jaru.


Jakub Teršl obránce TJ Jiskra Domažlice B:

Zápas byl hodně těžký, soupeř vstřelil rychlou branku na začátku zápasu po naší chybě a my jsme se nedokázali dostávat do nějaký větších šancí. O poločase jsme si řekli pár věcí a hlavně, že musíme být trpěliví, že šance přijdou, druhý poločas jsme zápas otočili a zaslouženě vyhráli 2:1.

Jak hodnotíš výkon Startu Tlumačov?
Tlumačov hrál velmi poctivě směrem dozadu a čekal na naše chyby, aby mohl vyrážet do rychlých protiútoků. S tím jsme měli ze začátku problém, ale postupem času soupeři odešly síly a zápas jsme kontrolovali.

První naše obdržená branka byla laciná.
První gól jsme soupeři darovali špatnou rozehrávkou, ale takový je někdy fotbal a jsem rád, že jsme zápas zvládli.

Lehké emoce vzbudila penaltový zákrok. Co bys mi k tomu řekl?
Tak měl jsem to z půlky hřiště docela daleko, ale co jsem se bavil s Roubym, tak byla jasná.😃 Není co řešit.

Pro tebe ten zápas přišel vhod, když potom v neděli nehrálo A mužstvo Jiskry s Rakovníkem?
Určitě je zápas lepší než nehrát vůbec. Jsem rád, že můžu klukům z Benfiky pomoct v jakémkoli zápase. Místo toho jsme stejně měli v neděli trénink, takže na nějaký odpočinek nebyl čas. Kluci z Rakovníku zavolali v den zápasu, že nedají dohromady jedenáct hráčů, tak jsme místo zápasu trénovali. Trénink byl v podstatě jako zápas, zátěžová střelba a hra 50 minut.


K zápasu se vyjádřil záložník Startu Tlumačov Martin Wolf:
Zápas jsem viděl tak, že jiskra vyhrála zaslouženě byla lepší. My jsme nehráli úplně špatně, jen na nás bylo znát, že nejsme zvyklí na hřiště. To se ale určitě časem poddá a budeme hrát jako na podzim. Blahopřeji Benfice a přeji, ať se daří a na podzim se možná potkáme v krajském přeboru.”

Další rozhovory jsou na blogu Benfiky:
http://benfikajiskry.blog.cz/

Trenér M. Steinbrücker po utkání:
https://www.facebook.com/jiskra.domazlice/videos/10155688989796185/

Radost Benfiky po zápase zde:
https://www.facebook.com/jiskra.domazlice/videos/10155689008066185/

Print Friendly, PDF & Email