Načítám.......

 

Rozhovor s gólmanem Lukášem Brychem po utkání s SK Převýšovem

Domažlice

Jiří Pojar

Lukáš Brych odkopává balon v Litoměřicích, kde Jiskra prohrála 2:0. Foto: Jiří Pojar


Lukáši, získali jsme tři cenné body s Převýšovem. Jak hodnotíš zápas z branky?

“Myslím si, že jsme do utkání vstoupili dobře. Dokázali jsme si vytvořit územní převahu, ze které pramenil brzký gól. Vzápětí jsme přidali druhý. Potom se hra na chvilku uklidnila, ale stále jsme drželi převahu. Kluci hráli fantasticky, snažili jsme se hodně po zemi, což myslím bylo vidět. Z toho pramenil právě třetí gól. A z mého pohledu už bylo po zápase. Ve druhé půli jsme trochu ubrali, to byla škoda. Začali jsme více nakopávat balony a první 20 minut to nebylo ono. Hosté si vytvořili nějaké šance a z jedné z nich padl gól. Naštěstí jsme rychle odpověděli, a to hosty položilo. Z mého pohledu povedené utkání, ale musíme se rychle zregenerovat a připravit se na další domácí zápas s Královákem.”

Očekával jsi takový průběh zápasu? Jak na tebe působil Převýšov?

“Ne, že bych očekával, ale přál jsem si takový průběh zápasu, jelikož jsme dali dva rychlé góly. Převýšov je podobný tým jako my doma. Hraje skvěle a vyhrává, ale venku jim to trochu drhne. Myslím si, že podali sympatický výkon a nezabalili to po první půli, kde prohrávali o tři branky a snažili se zápas zdramatizovat.”

Ty jsi odchytal i utkání v Zápech. Pojďme se ještě vrátit k tomu utkání. Jaké bylo?

“To bylo úplně opačné utkání. Tam jsme vstoupili špatně. Dostali jsme brzy branku. Potom byl soupeř na koni a hrál výborně a my špatně! Mohli jsme prohrávat s větším rozdílem. Naštěstí Zápy svoje šance nevyužily, v druhé půli jsme to chtěli změnit, ale opět jsme dostali brzy gól. To nás srazilo. Snížili jsme, vypadalo to, že bychom mohli ještě po nějakých bodech sáhnout, ale přišla červená karta a vzápětí penalta. Potom už se zápas jen dohrál. Myslím si, že Zápy vyhrály zaslouženě a nám se zápas nepovedl…”

Připadá mi, že venku se nám moc zatím nedaří. Myslíš si to taky? Proč by tomu tak mohlo být?

“Určitě. Venku jsme získali myslím 11 bodů, a doma 29. to je obrovský rozdíl. Hlavní důvod je hřiště, které máme suverénně nejlepší v ČFL, za což patří dík Bohoušovi Forrovi. Druhým důvodem jsou fanoušci, kteří nás ženou dopředu, fandí celý zápas. A třetí je asi ten, že venku nepředvedeme to nejlepší. Doufám, že se to už konečně obrátí a uděláme šňůru vítězství.”

Teď nás čeká další z těžkých zápasů – Králův Dvůr, kterému máme co vracet z podzimního duelu. Jak se na zápas těšíš?

“Myslím si, že to bude podobné utkání jako s Převýšovem. Důležité bude vstřelit brzo gól. Královák je nepříjemný soupeř, který nedostává tolik gólů. Doufám, že to změníme, potěšíme naše fanoušky a vyhrajeme.”

V týmu Jiskry Domažlice A jste tři gólmani. Jak funguje spolupráce mezi vámi?

“Myslím si, že spolupráce je v pořádku. Všichni v týmu táhneme za jeden provaz včetně golmánků. Jde nám všem o úspěch Jiskry.”

Print Friendly, PDF & Email