V prvním přípravném zápase Jiskra zdolala Viktorii Plzeň U21

Zaplněná tribuna v Klenčí pod Čerchovem. Foto: Jiří Pojar

V sobotu 14. 7. nastoupili fotbalisté Jiskry Domažlice proti juniorce FC Viktoria Plzeň. Utkání se hrálo před zaplněnou tribunou v Klenčí. Domácí trenéři nemohli počítat s dlouhodobě zraněnými obránci Michalem Mlynaříkem a Markem Bauerem. Zranění nedovolilo nastoupit nové posile Davidu Brabcovi ani Martinu Buršík. V základní sestavě pro utkání nastoupily nové tváře v obraně Jakub Kadar, v záloze Martin Rychnovský a v útoku Daniel Černý a František Dvořák. Do druhého poločasu nastoupily další nové tváře: záložník Zdeněk Šimáně, útočník Milan Némeš a navrátilec z hostování na Doubravce Lukáš Roubal. Na lavičce plzeňské juniorky stál jako hlavní trenér bývalý hráč Jiskry Pavel Fořt, který mužstvo převzal po odchodu Jiřího Kohouta do SK Dynamo České Budějovice, kde dělá asistenta trenérovi Davidu Horejšovi. Pro Viktorku to byla generálka na první kolo juniorské ligy, kdy se střetne s pražskými Bohemians.

TJ Jiskra Domažlice – FC Viktoria Plzeň U21 4:1 (2:1)

Do utkání vstoupila aktivně Jiskra. V 19. minutě zatáhla balón nová posila Rychnovský, po levé straně našel na malém vápně Došlého, který se svým důrazem prosadil přes bránícího Hranáče a otevřel skóre zápasu (1:0). Hosté okamžitě odpověděli rychlou akcí, kdy Petráš středem našel Arzbergera, který překonal Brycha na 1:1. Jiskra poté neproměnila několik příležitostí. Dvě minuty před koncem poločasu rozehrál zprava Vais rohový kop na Došlého, který povedeným centrem našel u vzdálenější tyče Teršla, který pečetil poločasový stav 2:1. Hned v 58. minutě  zvýšila Jiskra na 3:1. Kadar se dostal k odraženému balónu a střelou o tyč překonal brankáře Viktorky Maříka.
Domácí si v průběhu utkání vytvořili několik velkých šancí. Nová akvizice Némeš z malého vápna přestřelil branku Viktorie. Všechno pečetil Černý v 88. minutě, když obešel gólmana Maříka a upravil na konečných 4:1 pro Jiskru. Juniorka se do vážnější šance mimo jednoho trestného kopu nedostala. V dalším přípravném utkání se Jiskra střetne opět v Klenčí v sobotu 21. 7. od 10:30 s divizní Olympií Březovou, která má na soupisce Pavla Horvátha.

TJ Jiskra Domažlice:
Brych (70. Švihořík) – Kadar, Hájovský, Teršl, Hrubý – Došlý, Mužík, Vais, Rychnovský – Dvořák, Černý
Střídali: 46. Roubal, Šimáně, 60. Némeš
Trenéři: Vaigl, Dobrý, Míčka
FC Viktoria Plzeň U21:
Mařík, Svoboda, Hranáč, Čihák, Bartůněk, Pavlík, Petr, Pihrt, Poznar, Arzberger, Pek
Střídali: Holík, Pek, Ryška, Kraml, Patrovský, Řezáč, Valeš
Trenér: Pavel Fořt

Rozhodčí: Kubec – Cihlář – Kastl
Diváků: 155

,,Jsem spokojený. Rychnovský s Kadarem odehráli velmi dobré utkání. Ti mladší hráči ve druhé půli, Šimáně a Némeš, na to, že to byl jejich první zápas, ho zvládli. Viktorka byla velice dobrý soupeř. Nastoupil za ni Poznar, který odehrál velmi dobré utkání. Juniorka je mužstvo, které hodně běhá a umí to s balónem. Zápas splnil to, co jsme od něj očekávali. Hrálo se nahoru dolů. Jediné, co mě mrzí, byly naše neproměněné šance. Měli jsme minimálně ještě dva nebo tři góly dát,” řekl po utkání trenér Jiskry Domažlice Pavel Vaigl.

,,Věděli jsme, že nás čekají Domažlice – těžký soupeř. Jsem rád, že hráči poznali, jakou úroveň má třetí liga a že to není žádná ,,sranda”. Kluci měli třetí zápas v řadě a těžké tréninky v nohou. Jsem spokojený, že hráči přistoupili k zápasu poctivě, hrábli si, jak se říká, na dno, dostávali se do náznaků šancí, mohli některé proměnit, ale mohli zároveň i inkasovat. Zápas splnil účel. Nás čeká náročná sezóna. Do mužstva musíme zapracovat mladé hráče. Trénovali jsme dvoufázově každý den. Teď už zvolníme a budeme se věnovat i taktice do prvního mistrovského zápasu, který nás za týden čeká na Bohemce. Domažlice mají hodně hráčů, kteří prošli Viktorkou plus se vrátili Dvořák s Černým, což by měla být velká útočná síla. Vlevo Došlý – nejlepší střelec ČFL, uprostřed Mužík – režisér hry. Bude to určitě kvalitní mužstvo,” okomentoval zápas trenér Pavel Fořt.  (Jiří Pojar)