Krajské derby nemělo vítěze

Tachovský fotbalový stadion hostil v sobotu dopoledne přípravné utkání na nový ročník divize A, kterou bude hrát jako nováček FK Tachov a ČFL, kde TJ Jiskra Domažlice začne svou už osmou sezónu. Pro domácí to bylo čtvrté přípravné utkání, když před tím porazili Přeštice 2:0, Slavii Karovy Vary 4:1  a Březovou 2:1. Jiskra měla za sebou vítězství nad Juniorkou Viktorie Plzeň 4:1, nad divizní Březovou 4:0 a porážku s mistrem 1. ligy FC Viktoria Plzeň 10:1. V obou mužstvech nastoupilo několik hráčů, kteří před tím oblékali dres svého protivníka. Za Jiskru nastoupil na postu pravého obránce Jan Mudra, o kterého Jiskra usiluje.

FK Tachov – TJ Jiskra Domažlice 1:1 (1:1)

Po úvodním hvizdu rozhodčího Ondřeje Kožára se aktivity chopili favorizovaní hosté, kteří se kombinační hrou snažili o branku ex-domažlického Houdka. Jiskra udeřila v 9. minutě. Centr nové posily Chodů Rychnovského zprava sklepl hlavou Hájovský hlavou k Černému, který nekompromisní střelou překonal Houdka k pravé tyči na 0:1. Další 100% šanci Domažlic přinesla 16. minuta. Mužík našel pasem Došlého, který vybídl Mudru. Ten zatáhl balón a po levé straně nacentroval do vápna, kde Knakal nedůrazně odkopl balón na Došlého. Ten okamžitě vybídl lépe postaveného Černého, který před malým vápnem těsně minul levou tyč branky Houdka. Tachov se k šanci dostal ve 31. minutě, kdy ex-domažlický Braun střílel z rohu malého vápna vedle levé tyče branky Švihoříka. Za tři minuty obrali bývalí hráči Jiskry Blažek s Braunem o míče Vaise. Míč se dostal k Matasovi, ten zpětnou přihrávkou našel na šestnáctce novou akvizici v útoku další ex-domažlického hráče Kůžela, který trefil břevno domažlické svatyně.
Odpověď Domažlic byla ve 37. minutě. Brabec vysunul Kadara, který zatáhl míč po pravé straně a našel přihrávkou Mužíka. Domažlický záložník přistrčil Černému, který mířil vedle pravé tyče branky Tachova. Vzápětí musel domácí kapitán odklízet ostrý centr agilního Kadara. Přišla 42. minuta zápasu a důrazný Matas obral o míč Brabce. Nahrál Šáchovi, ten prostrčil balón na Habarta, který obešel vybíhajícího Švihoříka a do prázdné brány vyrovnal, jak se později ukázalo, na konečných 1:1. Druhá půle se nesla ve stejném duchu. Tachov spoléhal na zabezpečenou obranu a snažil se o rychlý přechod do útoku. Jiskra si vypracovala opět několik brankových příležitostí, ale skóre už se neměnilo.

,,Po třech přípravných utkáních (Přeštice výhra 2:0, Vary výhra 4:1 a Březová výhra 2:1) jsme se utkali s Domažlicemi, účastníkem ČFL. Čekali jsme velice kvalitního soupeře, což se potvrdilo. Vstup do zápasu a prvních 20 minut prvního poločasu jsme bohužel nezvládli. Domažličtí hráči působili svěžejším dojmem a naší obraně dělali problémy. Domažlice si během začátku zápasu vytvořily několik brankových příležitostí, nicméně využily pouze jednu. Po těchto 20 minutách jsme se však Domažlicím herně vyrovnali. Vypracovali jsme si po pěkných akcích také několik šancí a dokázali jsme vyrovnat. Do druhého poločasu jsme udělali dvě změny v sestavě. V druhém poločase jsme poctivě bránili a snažili jsme se chodit do rychlých protiútoků. Bohužel gól jsme z těchto slibných akcí nedokázali vstřelit. Domažlice při svých několika závarech před naší brankou také nedokázaly vstřelit branku a tak zápas skončil remízou 1:1. Utkání se silným soupeřem hodnotím velice kladně až na našich prvních 20 minut. Zápas nám ukázal věci, na kterých budeme muset ještě zapracovat,” řekl po utkání hrající trenér Tachova Jan Matas.

,,Prvních 20 minut jsme je přehráli. Měli jsme dost šanci, já jsem nedal prázdnou bránu za stavu 1:0. Kdybych dal, bylo by 2:0 a hráli bychom úplně v klidu. Beru to na sebe, měl to být jasný gól. Poté oni vyrovnali a druhý poločas jsme převážně drželi míč my, ale nedali jsme gól, což byla naše největší slabina. Na tom budeme muset hodně zapracovat do mistráku,” okomentoval utkání střelec jediného gólu Domažlic Daniel Černý.