Načítám.......

 

V prvním kole ČFL hostí Jiskra ambiciózní Vyšehrad

 

Domažlice
Text a foto: Jiří Pojar 

Necelé dva měsíce trval fotbalový půst, který v sobotu 11. 8. končí. Třetiligoví fotbalisté TJ Jiskra Domažlice hostí v rámci Chodských slavností od 15:00 pražský FK Slavoj Vyšehrad – tým majitele Jaroslava Klímy, kterého na postu hlavního trenéra Slavoje nahradil ostřílený Roman Veselý (snímek hráče a funkcionářů z http://www.slavojvysehrad.cz), který na jaře působil v Benešově. Tento tým se stal nejlepším mužstvem jara 2018 v ČFL.

 Veselý dříve  v  působil šest let ve Viktorii Žižkov ve funkci asistenta trenéra (Ščasný, Griga, Csaplár). Následovaly dva roky v roli hlavního trenéra v Kolíně, jeden rok v Bohemians Praha a naposledy působil opět ve Viktorii Žižkov. Poté ve druholigovém FK Varnsdorf. Klíma se posouvá na post prvního asistenta a trenéra vyšehradské rezervy. Z postu asistenta skončil po šesti a půl letech Milan Kopřiva. Novým asistentem se stal Miroslav Jíra. Další výraznou změnou je post sportovního ředitele, na nějž usedl Roman Rogoz (na snímku):

Nové tváře Jiskry Domažlice :

Martin Rychnovský:
David Brabec:
František Dvořák (staronová posila):
Filip Čihák:
Jakub Kadar:
Milan Nemeš:

   Veselý na jaře působil jako trenér v Benešově (dříve 1. FK Příbram). Svou činnost na Vyšehradu ukončil jeho dlouholetý manažer Josef Zvonič. V kádru Vyšehradu došlo stejně jako v Domažlicích k velkým změnám (viz soupiska dole). Odešlo devět hráčů a deset jich vedení přivedlo. Vyšehrad doslova ,,vybrakoval” SK Benešov, odkud přivedl dva funkcionáře a pět hráčů.   ,,Na zápas se moc těším, protože hrajeme na Chodské slavnosti a mohlo by přijít hodně diváků. To by mohlo fotbalu pomoct. Váš i náš tým prošel v létě výraznou obměnou kádru a k nám navíc přišel i nový trenér. Myslím, že to bude zajímavé utkání a mohlo by padnout hodně gólů. Pokud zvládneme to, co po nás trenér vyžaduje v trénincích, určitě můžeme v Domažlicích vyhrát. Vy i my máme ty nejvyšší ambice a to je hrát nahoře a držet se na pozicích v boji o postup. Podle toho by měl zápas i vypadat,” říká obránce Slavoje Vyšehrad ex-domažlický Dominik Hradecký a pokračuje: ,,Za tak krátkou dobu se to určitě stihnout nedalo, ale trenér Veselý po nás chce podobné věci, které jsme praktikovali pod trenérem Klímou. V posledním zápase už byl vidět nějaký posun a věřím, že naše sehranost a výkonnost bude jen stoupat,” dodává Hradecký (na snímku).

Fotbalisté TJ Jiskra Domažlice vstupují do své osmé sezóny v třetí nejvyšší soutěži s hodně pozměněným kádrem. Jiskra zažila největší odchod hráčů v historii mužstva v ČFL. Mužstvo přes léto opustilo osm hráčů z kádru trenérů Pavla Vaigla a Petra Dobrého:
Jakub Šiman (návrat do FC Viktoria Plzeň), Jakub Blažek, Milan Braun (FK Tachov) Ondřej Chocholoušek (Hof SRN), Lukáš Pfeifer (FC MAS Táborsko), David Bezdička(FK Dukla Praha), Lukáš Matějka (FC Ústí nad Labem), Marek Hejda (FK Králův Dvůr). Na jejich místa funkcionáři Jiskry přivedli: Jakuba Kadara, Martina Rychnovského (FC Viktoria Plzeň), Milana Nemeše (FC Olympia Hradec Králové), Daniela Černého (1. FK Příbram), Filipa Čiháka, Davida Brabce (SK Senco Doubravka), Františka Dvořáka (FK Tachov) a Lukáše Roubala (SK Senco Doubravka).

Přes velké odchody se Domažlicím se povedla udržet osa týmu Bauer – Hrubý – Hájovský – Mlynařík – Mužík – Došlý a Vais. Do útoku se vrátili Daniel Černý a František Dvořák, kteří už v minulosti za Domažlice hráli. Mužstvo se poprvé sešlo na domácím stadionu v pondělí 9. července, kde ho přivítal prezident klubu Jaroslav Ticháček. Mimo jiné vytyčil cíle:  skončit na medailových pozicích a hrát o postup do Fortuna NFL, předvádět pohledný kombinační fotbal jako v loňských domácích zápasech, kdy Domažlice nastřílely nejvíc gólů. Dalšími cíli je znovu uspět v domácím poháru MOL Cupu a přivést do Domažlic opět atraktivní ligová mužstva, jakými byla v loni Dukla Praha a Mladá Boleslav.
Domažlice trénovaly v prvním týdnu každý den, a to v Domažlicích, Blížejově a Plzni. V dalších týdnech využívaly hřiště v Koutě na Šumavě a Újezdě a stadion Střelnice v Domažlicích. Zaměřovaly se především na kondici, kde si podle slov kouče Vaigla sáhly hráči na dno svých sil. Domažlice získaly kvalitní posilu i na poli funkcionářském. Trenérem gólmanů se stal bývalý gólman Škody Plzeň (nynější FC Viktoria Plzeň) Karel Míčka, který ještě na podzim 2017 vedl fotbalisty TJ Holýšov.
V přípravných utkáních se dvakrát střetly v Klenčí nejprve s FC Viktoria Plzeň U21 a vyhráli 4:1, za týden porazily 4:0 divizní Březovou. Ve středu 25. 7. se v Luční ulici v Plzni střetly s mistrem 1. ligy FC Viktoria Plzeň a prohrály vysoko 10:1, aby v sobotu 28.7. remizovaly v Tachově 1:1. Generálku na ostrý start v ČFL  v sobotu 4. 8. vyhrála doma 5:1 nad Sencem Doubravka.

 ,,Co jsme měli v přípravě v plánu, jsme odtrénovali i odehráli. Máme problém, že nám k dlouhodobým marodům Mlynaříkovi a Bauerovi přibyl ještě Kadar, což jsou všichni hráči základní sestavy. To je pro nás velká ztráta. Poměrně mladé mužstvo se bude muset sehrát. Nebude to jen tak chvíli, to podle mého názoru potrvá. V trénincích  se budeme muset zaměřit na fotbalovost, která chybí mladým hráčům, na důraz v osobních soubojích a na proměňování brankových příležitostí. Na úvod sezóny nás čeká Vyšehrad, který jako my obměnil kádr, kam přišlo  asi deset nových hráčů. Někteří z Benešova, odkud s nimi přišel i zkušený funkcionář Roman Rogoz. Určitě nás nic jednoduchého nečeká, i když se může zdát vzhledem k umístění Vyšehradu v minulých ročnících (13 .a 14. místo), že je to soupeř jednoduchý. Na druhou stranu budeme hrát na domácím stadionu při Chodských slavnostech, kdy, jak doufáme, přijde hodně diváků. Na Střelnici se nám minulou sezónu hodně dařilo. Věřím, že se tak bude dít i letos. V Domažlicích se za tu dobu, co zde působím, velmi dobře pracuje z mládežnickými mužstvy a velmi dobrou práci odvádí i naše B mužstvo, za což všem trenérům patří velký dík.”

,,Velké poděkování patří vedení klubu v čele s prezidentem Jaroslavem Ticháčkem, který klubu věnuje spoustu svého času a finančních prostředků,” zamýšlí se trenér Jiskry Domažlice Pavel Vaigl. Ten za favority soutěže řadí Vltavín, Olympii Radotín, Vyšehrad, Zápy či nevyzpytatelné Jirny. ,,Doufám, že i naše mužstvo bude patřit k favoritům,” dodává Vaigl.

Jiskra se v týdnu připravovala na pondělní utkání v Újezdě, ve středu v Domažlicích na velmi pěkně připraveném hřišti (poděkování F. Forro), kde proběhlo týmové focení. V pátek je čeká předzápasový trénink opět na Střelnici. Potěšující zprávou je, že začal po zranění trénovat ,,šutér” František Dvořák.

,,Na úvod je Vyšehrad velice těžký soupeř. Přes léto stejně jako my hodně překopali mužstvo včetně trenéra, který přišel z Benešova. Vzal si s sebou i několik dobrých hráčů. Myslím si, že to bude hodně vyrovnaný zápas. Doufám, že se šťastným koncem pro nás. I my jsme přes léto udělali několik změn. Odešli zkušení hráči, kteří tady něco za Jiskru odkopali a bude těžké je nahradit. Ale na druhou stranu jsme získali skvělé náhrady. Letní příprava nebyla dlouhá, odehráli jsme pět zápasů. Trochu jsme se trápili v koncovce, ale poslední zápas s Doubravkou snesl přísnější měřítko. Tenhle týden už jsme najeli na soutěžní rytmus tří tréninků. Na start nové sezóny se hodně těšíme. Doufáme, že diváci dorazí na Chodské slavnosti v hojném počtu,” vyjádřil se k utkání brankář Jiskry Domažlice Lukáš Brych (na snímku):

 

A mužstvo TJ Jiskra Domažlice:

Brankáři: Jan Švihořík (94), Lukáš Brych (94)

Obránci: Marek Bauer (89), Jakub Teršl (97), Martin Hrubý (92), Tomáš Hájovský (82), Michal Mlynařík (94), Jakub Kadar (99), Filip Čihák (99)

Záložníci: Petr Mužík (86), Petr Došlý (90), Lukáš Roubal (91), Martin Buršík (96), Martin Rychnovský (98), Zdeněk Šimáně (99), Daniel Boček (97), Jonáš Vais (99), David Brabec (96)

Útočníci: Daniel Černý (94), František Dvořák (92), Milan Nemeš (96)

Přišli: Jakub Kadar, Martin Rychnovský (FC Viktoria Plzeň), Milan Nemeš ( FC Olympia Hradec Králové), Daniel Černý (1. FK Příbram), Filip Čihák, David Brabec (SK Senco Doubravka), František Dvořák (FK Tachov), Lukáš Roubal (návrat z SK Senca Doubravka)

Odešli: Jakub Šiman (návrat FC FC Viktoria Plzeň), Jakub Blažek, Milan Braun (FK Tachov) Ondřej Chocholoušek (Hof SRN), Lukáš Pfeifer (FC MAS Táborsko), David Bezdička (FK Dukla Praha), Lukáš Matějka (FC Ústí nad Labem), Marek Hejda (FK Králův Dvůr)

Trenér: Pavel Vaigl
As.trenéra: Petr Dobrý 

As. trenéra, trenér brankářů: Karel Míčka
Vedoucí mužstva: Tomáš Stehlík

Masér: Stanislav Hrnčíř

 

Na snímku zleva: T. Stehlík, P. Dobrý, P. Vaigl, K. Míčka a S. Hrnčíř


Prezident:
 Jaroslav Ticháček
Viceprezidenti: Ivan Rybár a Vojtěch Fořt
Jednatel TJ Jiskra Domažlice: Václav Sladký
PR manažer: Jiří Pojar
Sekretář: Václav Pelnář
Ekonom: Jiří Schlägel

Popiska pod společnou fotkou:
Spodní řada zleva: Petr Došlý, Jonáš Vais, Petr Dobrý (as. trenéra), Manfred Wagner (partner klubu), Jaroslav Ticháček (prezident klubu), Pavel Vaigl (trenér), Martin Rychnovský, Petr Mužík (kapitán mužstva).

Prostřední řada zleva: Václav Sladký (jednatel klubu), Karel Míčka (trenér brankářů, as. trenéra), Jiří Pojar (PR manažer), David Brabec, Lukáš Roubal, Milan Nemeš, Jakub Kadar, Tomáš Stehlík (vedoucí mužstva), Stanislav Hrnčíř (masér mužstva), Ivan Rybár (viceprezident klubu)

Horní řada zleva: Jan Švihořík, František Dvořák, Filip Čihák, Jakub Teršl, Tomáš Hájovský, Marek Bauer, Martin Hrubý, Martin Buršík, Lukáš Brych


Kádr FK Slavoj Vyšehrad :

Brankáři:

Jiří Havránek (9. 1. 1987)

Roberto Andrea Pellegrini (22. 9. 1991)

Marek Štika (6. 11. 1999)

Obránci:

Dominik Hradecký (17. 2. 1994)

Petr Vacík (13. 10. 1997)

Jan Neuberg (9. 3. 1989) kapitán mužstva

David Šimek (15. 2. 1998)

Petr Šlegl (9. 5. 1997)

Jaroslav Macej (6. 4. 1995)

Tadeáš Madej (13. 9. 1996)

Tomáš Rossmann (15. 11. 1997)

Záložníci:

Josef Jakab (12. 7. 1997)

Filip Drobílek (20. 3. 1994)

Jakub Doležal (28. 9. 1995)

Ondřej Brejcha (3. 5. 1994)

Petr Rys (15. 1. 1996)

Tomáš Junek (4. 1. 1998)

Denis Laňka (13. 5. 1997)

Alexandr Krivosheev (10. 9. 1996)

Michal Rataj ( 4.6.1998)

Útočníci:

Štěpán Kacafírek (29. 9. 1989)

David Čapek (7. 5. 1997)

Jiří Heřman (24. 11. 1997)

Hráčské změny v kádru:

Příchody:

Jan Neuberg (Benešov)

Ondřej Brejcha (Benešov)

Denis Laňka (Benešov)

Petr Rys (Benešov)

Michal Rataj (Benešov)

Štěpán Kacafírek (Litoměřicko)

Roberto Andrea Pellegrini (Kolín)

David Šimek (Dukla Praha)

David Čapek (Sparta Praha)

Alexandr Krivosheev (Union Vršovice)

Odchody:

Josef Čtvrtníček (Zbuzany)

David Matějka (Zbuzany)

Daniel Černý (Domažlice)

Petr Václavek (Olympia Hradec Králové/Kratonohy)

Jan Procházka (Německo)

Erik Gibilov (Slavoj Trebišov)

Oldřich Kostorek (zatím bez angažmá)

Dominik Hašek (zatím bez angažmá)

Vladimír Máče (zatím bez angažmá)

Print Friendly, PDF & Email