Načítám.......

 

Benfika jede do Nepomuka

   Neuvěřitelnou sedmou sezónu v krajském přeboru absolvuje rezerva třetiligové TJ Jiskry Domažlice Benfika. To se ještě žádnému rezervnímu týmu z  kraje prozatím nepodařilo. Na ni se začala připravovat v pátek 13. 7. třikrát týdně převážně na hřištích v Blížejově a Újezdě. Kádr oproti loňské sezoně, kdy mužstvo opustila pětice hráčů základní sestavy, opustil zatím jen Lucák, který koketuje s Přešticemi, ale momentálně je zraněný. V kolonce příchodů jsou jistí čtyři nadějní dorostenci – A .Vlček ml., J. Strnad, M. Nguyen a P. Vavřička. V jednání je návrat dlouholeté opory záložní řady L. Waldmanna z SK Kdyně. Ze stejného klubu bude oblékat modrobílý dres Benfiky Karel Šmejkal (na snímku vpravo), kterého Jiskra v minulosti několikrát zkoušela. Další zajímavým jménem je syn výborného fotbalisty Kouta a Klenčí V. Šťastného Filip z FCVP.

,,Příprava je lepší než vloni v létě. Tréninková morálka hráčů byla lepší. Myslím si, že jsme připraveni na sezónu lépe než na začátku loňské sezóny. Výsledkově to sice nevypadá, ale zkoušeli jsme hodně mladých hráčů na některých  postech,” zamýšlí se trenér Jiskra B Martin Steinbrücker, který si do svého týmu přivedl posilu bývalého hráče (mimo jiné SK Poběžovice a TJ Slavoj Koloveč) Romana Pekharta. Domažlická rezerva sehrála přípravná utkání první v německém Furth im Waldu, kde s nováčkem Bezirksligy prohrála 4:1. Ve druhém duelu v Žinkovech po střelecké přestřelce remizovala s nováčkem KPM FK Nepomuk 4:4.Třetí přípravný duel zavedl Benfiku do Mariánských Lázní, kde s účastníkem divizní skupiny A prohrála vysoko 7:1. Generálkou byl nedělní duel 5. 8. v Třebnicích s nováčkem 1 .A třídy TJ ZD Meclov, který skončil 3:3.

Ve všech utkání nebyly Domažlice B  kompletní a chybělo jí několik hráčů kvůli pracovním povinnostem a dovolené. Benfika v uplynulých dvou letech obsadila vynikající druhé místo v krajském přeboru a v posledních čtyřech letech byla třikrát ve finále poháru PKFS a v loňské sezoně ho získala. Cílem sezóny je především vyvarovat se loňskému špatnému začátku, hrát aktivní kombinační fotbal, který jsme předváděli na jaře a bavit naše věrné diváky. Ne být druhý s velkou ztrátou jako loni, ale zúčastnit se bojů o první místo. Chceme na jaře usilovat o co nejlepší výsledek v poháru. Favorité soutěže jsou podle Steinbrückera Petřín Plzeň, Rokycany, Chotíkov a Vejprnice.
,,V popředí tabulky se může objevit někdo jiný, třeba Nýrsko jako se to povedlo loni Mýtu. K sestupu se nevyjadřuji,” komentuje Steinbrücker.

Letošní ročník nabídne velké okresní derby s Tlumačovem. V jeho kádru je neuvěřitelných 15 hráčů i se dvěma trenéry, kteří kdy oblékli dres Jiskry Domažlice. ,,Je to díky vzdálenosti asi ,,nejtřaskavější” derby, které krajský přebor nabídne. Budou to napínavá, dramatická, důrazná a vyhecovaná utkání. Těšíme se na ně a chceme v nich uspět,” dodává kouč Steinbrücker. Dnes Benfiku čeká nováček FK Nepomuk, se kterým se rezerva Jiskry utkává pravidelně v přípravách. Oba kádry dnes budou postrádat několik hráčů. Nepomuku bude chybět pětice hráčů kvůli dovoleným a jednomu zranění.

,,Jsem zklamán z přístupu hráčů, kteří čerpají dovolené v sezóně. Když jsme postoupili, upozorňoval jsem hráče na to, aby si dovolenou, pokud to jde, brali mimo sezónu. Musíme se s tím vyrovnat a koncentrovat se na utkání. Jiskra B je mužstvo, které chce hrát fotbal,” zamýšlí se kouč FK Nepomuk Josef Viktora. Stejný problém řeší kouči Benfiky. Zranění vyřadilo ze hry novou akvizici záložní řady F. Šťastného a Vavřičku. Benfice budou dále chybět Pavlíček a otazníky visí i nad startem Kadlece a J. Koreluse. Potěšující je, že se funkcionářům Jiskry povedl dotáhnout do konce přestup K. Šmejkala. Bohužel se komplikuje návrat L. Waldmanna, u kterého nectí jeho mateřský klub dohodu, že ho v případě jeho zájmu o odchod z mužstva SK Kdyně 1920 uvolní.

,,Na úvod nás čeká nováček, který bude na utkání natěšený. Pro nás to budě určitě těžké utkání. Jsme pokorní k soupeři, známe jeho sílu. Musíme si dát pozor na jejich brejkové a standardní situace a pokusit se je naší hrou přehrát,” uvedli k zápasu trenéři Benfiky Steinbrücker a Vlček. Utkání, které začíná dnes v 18:00 na velmi pěkném nepomuckém pažitu bude řídit Jakub Fencl s asistencí rozhodčích Lukáše Kříže a Michala Königa. Delegátem FAČR bude Vladimír Lešetický z Holýšova.


Kádr TJ Jiskra Domažlice B:

Brankáři: Adam Bratanič (89), Lukáš Červený (01)
Obránci: Jan Kubr (93), Tomáš Korelus (93), Miroslav Hojda (97), Jakub Korelus  (97), Jakub Kalný (94), Michal Pavlíček (90), Jakub Strnad (99)
Záložníci: Roman Čadek (98), Ondřej Černý (96), Pavel Kadlec (93), Karel Šmejkal (86 ), Antonín Vlček (00), Matěj Nguyen (99), Filip  Šťastný (99)
Útočník: Tomáš Sova (91) , Petr Vavřička (99)
Odešli: Milan Lucák
Přišli: Filip Šťastný (FC Viktoria Plzeň), Antonín Vlček, Jakub Strnad,  Matěj Nguyen, Petr Vavřička (všichni z dorostu Jiskry)

V jednání: Lukáš Waldmann

Trenér: Martin Steinbrücker
As. trenéra: Roman Pekhart
As. trenéra: Antonín Vlček st.
Vedoucí mužstva: Ferdinand Forro
Manažer mužstva: Aleš Pech
Masér: Jiří Beňka
Prezident: Jaroslav Ticháček,
Víceprezidenti: Ivan Rybár a Vojtěch Fořt
Jednatel TJ Jiskra Domažlice: Václav Sladký
PR manažer: Jiří Pojar
Sekretář: Václav Pelnář
Ekonom: Jiří Schlägel

Print Friendly, PDF & Email