Načítám.......

 

Druhé kolo MOL Cupu: Jiskra hostí Táborsko

Domažlice

Jiří Pojar

Do druhého kola MOL Cupu se fotbalisté Jiskry Domažlice probojovali po vítězství 6:0 nad Přešticemi. Los druhého kola jim přisoudil druholigový FC MAS Táborsko. Klub byl založen roku 2012 sloučením klubů FK Spartak MAS Sezimovo Ústí a FK Tábor. V ročníku 2013/2014 skončilo Táborsko na třetím místě druhé nejvyšší soutěže. Aktuálně je MAS Táborsko dvanáctý tým Fortuna národní fotbalové ligy. V sobotu remizovalo v Třinci 1:1 a gól střelila sparťanská posila Christian Frýdek ve 42. minutě na konečných 1:1.


Sestava Táborska v Třinci: Toma – Navrátil, M. Kučera, Ngimbi, Klusák – Šandera, CH. Frýdek – Ndiaye (78. Musiol), Kopřiva, P. Pilík (46. Pfeifer) – Vandas (84. Prošek).


Do druhého kola se Táborsko dostalo po vítězství 2:1 v Klatovech po brankách: 61. Szedmák – 79. Musiol, 82. Ndiaye.

Táborsko tam nastoupilo v Klatovech této sestavě: Zadražil – Ngimbi, Zárybnický, Kučera (C), Ndiaye, Pilík, Vandas (62. Musiol), Klusák, Březina, Berešík (69. Pfeifer), Kopřiva (46. Frýdek) .


,,Jedeme do Domažlic s velkým respektem. Je to nepříjemný soupeř. Nečeká nás tam nic lehkého. Připravujeme se na zápas zodpovědně a chceme v poháru uspět. V Domažlicích to znám, je tam těžké prostředí, těžký soupeř a při utkáních velmi dobrá fotbalová atmosféra. My máme velmi náročné období na cestování. V sobotu jsme hráli v Třinci, zítra do Domažlic, což taky není zrovna krátká vzdálenost a v neděli nás čeká doma Chrudim,” zamýšlí se trenér Táborska Kamil Tobiáš, kterému budou chybět zranění Hasil a Valenta. Naopak by se v sestavě mohl objevit bývalý hráč Jiskry záložník Lukáš Pfeifer, na kterého se v Domažlicích všichni velmi těší.

Jiskra se po sobotním vítězstvím nad Litoměřickem dostala na druhou příčku ČFL, kdy na vedoucí Zápy (12 bodů) ztrácí pouhý bod. Domažlice mají v nohách ještě náročnější program než Táborsko. V sobotu 18.8. vyhrály v Živanicích a ve středu 22. 8. doma se Štěchovicemi. Potom opět v sobotu 25. 8. doma s Litoměřickem a hned v úterý je čeká Táborsko. Náročné dny zakončí v sobotu 1. 9 . utkáním na pražském Radotíně s místní Olympií. S ohledem na to, že hráči pracují, je to zatím heroický výkon. Bohužel se trenéři Jiskry budou muset obejít bez tří dlouhodobých marodů Bočka, Bauera a Mlynaříka. Po Štěchovicích se zranil obránce Filip Čihák a po Litoměřicku ještě útočník Tomáš Vilček a záložník Martin  Rychnovský.

,,Budeme mít trochu problém se složením sestavy, protože naše marodka je poměrně velká. Je to pro nás na druhou stranu výzva hrát s druholigovým soupeřem. Chceme hrát rovnocennou partii, ve které nemáme co ztratit. Doufám, že už se nám nikdo nezraní. Táborsko jsem viděl hrát. Některé jejich hráče znám a těším se na Lukáše Pfeifera. Je to mladý tým, který hraje kvalitní druhou ligu. Doma se nám daří, máme kvalitní tým a myslím si, že to bude vyrovnané utkání, i když nás trochu limitují naše zranění. Tímto bych rád pozval širokou veřejnost, aby nás přišla povzbudit a pomoct nám favorita utkání porazit,” burcuje domažlický kouč Pavel Vaigl.

Utkání na městském stadionu Střelnice začíná zítra v 17:00 a budou ho řídit rozhodčí Petr Ardeleanu s Jakubem Hrabovským a Tomášem Mokruschem. Delegátem FAČR bude Jiří Kureš.

Print Friendly, PDF & Email