Načítám.......

 

Áčko prohrálo s Juniorkou

Plzeň

Jiří Pojar

Po týdnu tvrdé přípravy převážně na UMT   Domažlicích  nastoupili fotbalisté třetiligové Jiskry Domažlice k prvnímu přípravnému utkání na jarní boje ve  FORTUNA ČFL, kde jim patří  výborné druhé místo.

FC Viktoria Plzeň U 21 – TJ Jiskra Domažlice 4:1 (2:1)

Branky: 20.Hezoučký, 40.Selnar, 79.Uzlík, 84.Bartůněk – 28.Mužík.

Soupeřem Jiskry byl tradiční protivník v zimním nebo letní přípravě  juniorský výběr FC Viktorie Plzeň, který po podzimní části sezony opět převzal  Pavel Horváth, dlouholetý hráč pětinásobného českého šampiona, jenž na Chodsku působil v roce 2015 jako aktivní hráč i trenér.

Trenéři  Jiskry Pavel Vaigl Petr Dobrý a Karel Míčka  dali v souboji hraném na umělé trávě v Luční ulici v Plzni šanci všem svým hráčům, do každého ze dvou poločasů tak vlétla jiná jedenáctka. Trenéři zkoušeli v zápase v záloze hráče Vavrače, který hrál na podzim v SRN. První půle byla se strany Jiskry lepší vytvořila si kromě branky Mužíka i jiné šance , které se jí však nepodařilo proměnit.Do svých šancí se postupně dostali Petr Mužík, Radek Stöckner a Petr Došlý.,,Škoda že jsme ty šance nedali mohli jsme to být my , kdo by po poločase vedli” zamýšlí se kouč Vaigl.Do druhé půle nastoupila úplně jiná jedenáctka zůstal tam jenom Martin Hrubý. Na hráčích, kteří nastupovali i na postech na kterých nejsou zvyklí hrát, byla znát  nesouhra, protože spolu nastoupili poprvé. Juniorka v druhém poločase přidala v závěru dvě branky po chybách v domažlické obraně pečetili výsledek Uzlík a Bartůněk na konečných 4:1.

„Samozřejmě, teprve minulý týden nám začala příprava. V ní hlavně makáme, na to se zaměřujeme. Nás je teď v týmu snad čtyřiadvacet, takže i z tohoto hlediska dostali v duelu s juniorkou Plzně prostor úplně všichni,“ řekl kouč Chodů Pavel Vaigl.

„Zápas ale splnil účel. S nimi to bývají vždycky kvalitní zápasy, což se ukázalo i tentokrát. V prvním poločase nastoupili zkušenější kluci a s jejich výkonem jsem byl spokojený. Měli jsme tam pár šancí, dobrých náznaků. O přestávce jsme vyměnili celou jedenáctku. Nasadili jsme méně zkušený kádr a na hře to bylo znát. Kluci moc nevěděli, co mají hrát, kde se mají pohybovat. Ve druhé půli jsme prostě ztráceli,“ uvedl k zápasu trenér Vaigl, který zhodnotil také výkon jedné z posil Tomáše Arzbergera, jenž do kádru druhého týmu třetí ligy přišel v zimní pauze právě z Plzně.

„S jeho výkonem jsem byl spokojený. Když bude makat, tak má šanci se prosadit do základní sestavy. Bude to mít však trošku složitější, protože se uzdravili marodi jako Petr Mužík nebo David Brabec,“ vysvětluje trenér Domažlic, jenž poodkryl plán přípravy v tomto týdnu. „Budeme pokračovat v tom, co jsme minulý týden začali. Určitě ale zúžíme kádr,“ dodal.

Jiskra Domažlice  nastoupila do utkání v sestavě:

1.poločas: Brych-Kadar, Bauer,Teršl,Mlynařík- Arzberger,Mužík,Vais,Došlý- Radek Stöckner, Dvořák.

2.poločas: Brych- Hrubý,Némeš,Rychnovský,Brabec, Šmejkal,Šimáně,Vilček,Vavrač,Černý, Rdek Stöckner. Trenéři:

Print Friendly, PDF & Email