Áčko nestačilo na německý SV Neukirchen b.Hl.Blut

Domažlice

Jiří Pojar text a foto

Umělá tráva, kterou 40 min. před utkání zasypal sníh hostila čtvrté přípravné utkání na jarní sezonu ČFL. Sněhová pokrývka oběma celkům hru řádně znepříjemňovala.

Tak vypadala hrací plocha UMT Střelnice před zápasem Jiskry vs SVNeukirchen  b.Hl.Blut

Do první šance se dostal německý celek ,ale Brych střelu jednoho z hráčů soupeře z 17. metrů kryl.Jiskra odpověděla rohem Mužíka a zakončení Dvořáka do připraveného brankáře Jurašiho(odchovanec nýrské kopané působil v FCVP) v bráně Neukirchenu. V 11. minutě vypíchli host balon Šmejkalovi a Schamberger se dostal do zakončení.Na druhé straně měl šanci Šimáně, který mířil do Jurašiho. 22. minuta trestný kop Mužíka balon se k němu vrátil a Mužík našel zpětnou přihrávkou ve vápně Dvořáka jeho pokus obránce zblokoval. Domažlice určovali tempo hry, ale na zasněženém povrchu se jim špatně kombinovalo. Zahrávali osmi rohů. Po jednom z nich ve 35. minutě kdy zprava kopal roh Mužík si zběhl Dvořák, ale jeho volej netrefil branku.Za minutu opět kombinace Hrubý-Mužík míč se dostal k Bauerovi, který přiťukl Šmejkalovi jeho střela z 18. metrů mířila vedle levé tyče.Velkou příležitost měli domácí ve 42. minutě Vlček se prodral po levé straně jeho centr přizvedl jeden z obránců německého mužstva a k míči se dostal Hrubý. Ten si udělal obránce a z 13  metrů z prostředka minul branku hostů. V závěru poločasu hosté vykopli balon z hlouby vlastního pole do brejku se dostal Schamberger v běžeckém souboji s Čihákem. Německému hráči střelu zneškodnil brankář Brych, který na něj vyběhl.

Do druhého poločasu se na hřišti objevila úplně jiná jedenáctka v dresu Jiskry.Fotbal byl spíše boj o každý kousek hřiště.Domácí měli častěji míč na kopačkách.Paradoxně to byl Neukirchen, který v 54. minutě dvakrát udeřil. Nejprve zahrávali  trestný kop který Brych vyrazil k naběhnutému hráči hostů ten opět pálil a před brankou se nejlépe orientoval Herzog a otevřel skoré na 0:1. Okamžitě po rozehrávce se k míči dostal Trčič a střelou z hranice vápna vymetl levý dolní roh branky Brycha na 0:2. Domácí se snažili o zvrat,ale urputně bránicí obranu se jí podařilo překonat pouze jednou.V 63. minutě boxoval Juraši trestný kop Došlého a následné dorážky Brabce a Skopového zblokovali zadáci.  Přišla 77. minuta. Černý vyhrál souboj sklepl to pod sebe na Skopového  který  vyvezl balon přihrál mezi dva stopery  Tomáši Arzbergrovi a ten nedal v bráně Jurašimu přesnou střelou  šanci a snížil na jak později ukázalo konečných 1:2.

Dvě otázky pro Antonína Vlčka ml. na snímku vlevo :

Včera jsi odehrál první poločas utkání s Neukirchenem, jak jsi viděl průběh první půle?
,,Docela mě mrzí ten sníh, který nám nedovolil si pořádně skoro ani přihrát. Ovlivnil chod celého utkání. I přes ten sníh si myslím, že jsme v prvním poločase byli lepší a do několika šancí jsme se dostali. Měli jsme určitě skórovat”.
Jak zatím prožíváš přípravu , jak je náročná o proti jiným z tvých předešlých let?
,,Vynechal jsem zatím jen jediný trénink z důvodu lehké virózy. Zdraví zatím tedy drží a já se cítím poměrně dobře a těším se na soustředění. Příprava je poměrně náročná, ale vše to je o pouze o tom, abych to vydržel. Poměrně často jsme v trenincich na míči, což je určitě fajn. Máme jednou týdně také posilovnu a běh. Je to tedy celkem pestré a zvládnout se to dá”.

ŽK: 4:0

Rozhodčí: Kubec- Cihlář, Červený

Diváků:38

Domácí Jiskra nemohla pro utkání počítat se šesticí hráčů Vaisem, Rychnovským,Vilčkem, Švihoříkem,Radkem Stöcknerem, Bočkem.

TJ Jiskra Domažlice – SVNeukirchen  b.Hl.Blut  1:2 (0:0)

Branky: za Jiskru 77. Arzberger  za hosty 54.Herzog a 54.Trčič.

Sestava Jiskry 1.poločas:Brych – Mlynařík, Bauer,Čihák, Hrubý,Mužík, Šmejkal,Vlček,Marek St’ocknerem -Šimáně , Dvořák.

2.poločas:Brych-Teršl, Matas,Kadar, Nemeš,Brabec,Buršík,Došlý,Skopový, Černý,Arzberger.