Načítám.......

 

Rozhovor po utkání Tomáš Arzberger

Domažlice

Text a foto: Jiří Pojar

Po utkání s Jiskry Domažlice s Neukirchenem 1:2 jsme vyzpovídali nového útočníka Jiskry Domažlice Tomáše Arzbergera na snímku úplně vpravo dál jsou na fotce zleva bratři Marek a Radek Stöcknerové a Zdeněk Šimáně.
Tomáši, ty jsi včera proti Neurkichenu nastoupil druhý poločas, jak jsi to utkání viděl?

Tak podle mě byl včera zápas takový, že se tam smazali všechny rozdíly kvůli povrchu, ale přesto tam bylo spoustu nevynucených ztrát. A mě mrzí že jsme prohráli a dostali od nich dvě branky:-(

To určitě podmínky byli pro obě mužstva stejné, proč jsme se neprosadili?

Podle mě jsme se málo nabízeli ve střední části hřiště a zbytečně furt kopali dlouhé balóny, které v tomhle počasí a za tihle podmínek nešli uhrát  a málo jsme chtěli hrát na horu.
Byl jsi u jediného gólu, jak jsi viděl?
Tak byl to gól v přípravě, jsem samozřejmě rád že sem ho dal, ale taky doufám že jich teď dám ještě víc ☺️.
Jsi v týmu necelý měsíc  jaká je v Domažlicích parta a jak náročná je pro tebe příprava na rozdíl od Juniorky, kde jsi doposud působil?
Tak tým mi přijde super, mám v týmu i pár kluků s kterými už sem působil v FCVP, kde sem začal od 4 třídy fungovat. Moje fotbalové začátky byly v mužstvu TJ Sokol Spálené Poříčí  odtud  jsem se dostal jako malý na jeden turnaj s Rokycany. Hráli jsme v Plzni halový turnaj a mě si tam hned všimla Viktorka Plzeň, tak sem neváhal a šel tam. Příprava tady v Domažlicích je velice náročná, ale vím že mi to pomůže po do dalších časů.
Z týmu znám  Jonáše Vaise, Martina Rychnovského, Jakuba Kadara, Filipa Čiháka, Tomáše Vilčeka, ale teď už znám všechny jménem nebo přezdívkami.Dále znám z Viktorky i Dana Černého a i Dana Bočka.

Pokud mě paměť neklame, byl jsi jediný střelec v zápase v letní přípravě FCVP U21 v Klenčí proti Domažlicím . Jak na ten zápas vzpomínáš a myslel jsi tenkrát, že v zimě budeš oblékat modrobílí dres Jiskry Domažlice?

No na ten zápas vzpomínám jen jako přátelské utkání, a to jsem si určitě nemyslel.

Jaký je podle tebe rozdíl, mezi Juniorskou soutěží a ČFL?
Je to víc soubojů , je to prostě chlapská soutěž v juniorské lize více kvalitních hráčů  myslím jako technicky, ale v ČFL je zase více soubojů a více fotbalové chytrost.A už se zde hraje o postup a peníze.
Říkáš že se zde hraje o postup. Víš na jakém místě je Jiskra ? Myslíš si, že bude hrát o nejvyšší příčky, které by znamenali případný postup a proč?

Myslím, že jsou na druhém místě a určitě v týmu a v klubu  jsou velké ambice na to hrát o ty nejvyšší příčky.Cítím to s týmu a je to tam podle mě tak nastavené. Tým je vyváženě složen se zkušených hráčů a z mladých hráčů. Boj o postup bude ještě zajímavý, protože ambici postoupit bude mít více klubů. Samozřejmě bych byl rád kdyby se to povedlo Domažlicím.

Print Friendly, PDF & Email