Dorosty vstoupili do soutěže v utkání s Přešticemi U19 remizovalo U17 čepovalo desítku :-)

Domažlice
Ještě než se budeme věnovat dvojzápasu Jiskry Domažlice U 19 a U17. Vrátíme se k letní přípravě dorostu U19:
Letní přípravě dorost Jiskry U19 sehrál několik přípravných zápasů. Trenér R.Šindelář okomentoval přípravu s Č.Kubicí a s Klatovy.
,,Zápas s Kubicí hrajeme pravidelně na jejich hřišti před každou sezónou a většinou ty utkání vypadali a končily podobně. Tentokrát jsem spokojenější hlavně s předvedenou hrou. Na těžkém terénu se nám dařila rozehrávka a nepropadli jsme ani v častých soubojích, které nutně přicházely i když jsme se jim chtěli kombinací vyhnout. Na čem musíme ještě zapracovat je finále a koncovka”.
sestava Jiskry U 19: Červený-Sedláček,Fořt,Szmolen,Bláha-Váchal,Sloup,Soupír,Kněz-Chodora,Bozděch na střídání: Alangi,Dufek,Karas
Utkání s Klatovy:
Už před přípravou v Klatovech jsem věděl, že z důvodu dovolených mi budou chybět 4 hráči a počítal jsem, že to budeme muset zvládnout ve 12ti lidech. Bohužel nám na sraz dva hráči nedorazili a my nastoupili proti kvalitnímu soupeři pouze v deseti. Kluky jsem upozorňoval že týmovým výkonem a s maximální bojovností se to dá zvládnout a to se taky stalo. Byl z toho jeden z nejlepších výkonů co jsem u dorostu všechny zůčastné bych chtěl pochválit. Nezúčastnění si musí uvědomit jestli je pro ně důležitější hrát třetí nejvyšší soutěž dorostu, nebo účast na volnočasových aktivitách nebo srandamačích.

Dorost U19 po vítězství nad Chodovem na memoriálu Josefa Šerlovského v Postřekově
Červený-Sedláček,Fořt,Szmolen,Čácha-Chodora,Soupír,Sloup,Alangi-Bozděch

TJ Jiskra Domažlice U19 – FK Robstav Přeštice 3:3 na PK 4:5
2.kolo první hrané kolo divize dorostů U19 a U17 přivedlo na Střelnici stejně ,jako v loni tým Přeštic.

,,Z výkonu i z výsledku proti Přešticím jsem zklamaný. Doplatili jsme na ztrátu koncetrace u většiny hráčů. Po poločasovém vedení 3:1 jsme si mysleli že je hotovo a nemůže se nám nic stát, ale pak přišel jeden roh a v poslední minutě situace, kterou podcenili Červený se Sedláčkem a místo 3 bodů máme jeden”řekl po utkání zklamaný trenér Radek Šindelář.

_FK_Robstav_Prestice_U19_a_U17_3_3_naPK_4_5_a_10_0
STŘELCI: 21. Dufek Matěj (pen.), 26. Váchal Matěj, 45. Karas Aleš – 1. Patrovský Martin, 78. Hrbas Ondřej, 90. Valenta Jakub
Sestavy zde:
TJ Jiskra Domažlice U17- FK Robstav Přeštice 10:0
Trenér Tomáš Korelus popsal utkání :
V prvním kole, stejně jako minulý ročník nás čekali Přestice. Soupeř který a hlavně se snaží hrát fotbal.
Tento rok máme užší kádr, proto jsem rád že můžeme počítat s výpomocí starších žáků.
Začátek utkání byl vyrovnaný, což se dalo očekávat, v 10. Minutě se prosadil Schneider a hned se nám hrálo lépe. Po 13 minutách hry se prosadil Tumpach a utkání od té doby bylo v naší režii.
Ve 33. Minutě se opět trefil Tumpach a po dalších 5 minutách soupeř šel do 10 po krásné ,,průnikovce” Baumanna na Tumpacha, kterého brankář hostů sundal.
Poločas byl tedy 3:0, po hráčích jsem chtěl jasně, aby nepřišlo polevení a aby soupeři naložili co nejvíc na cestu, což i přes mé překvapení opravdu udělali.
V druhé půli jsme přidali dalších 7 branek, ale hlavní bylo, že jsme udrželi koncentraci po celý zápas a vstoupili tak do sezony jasným vítězstvím, skvělým výkonem a bojovností.
V sobotu nás čeká utkání na Sportovní škole Plzeň, kluci musí myslet na to, že je to nový zápas a je jedno, jak dopadl první zápas.
Musím pochválit celý tým, především ale Ondru Rejthara, který se předvedl skvělým výkonem i když je to teprve ročník 2005.

STŘELCI: 10. Schneider Martin, 23. Tumpach Lukáš, 33. Tumpach Lukáš, 55. Tumpach Lukáš, 58. Jahn Karel, 64. Baumann Petr, 80. Baumann Petr, 83. Jansa Vladimír, 87. Baumann Petr, 89. Jahn Karel