Na Střelnici se Slávií B střílelo ostrými

Domažlice /Jiří Pojar
Třetí kolo ČFL/ zavítala na Střelnici rezerva mistra ligy SK Slávia Praha B.
TJ Jiskra Domažlice – SK Slávia Praha B 4:3
Poločas: 3:2. Branky: 41. z penalty a 65. Mužík, 10. Matas, 39. Kropáček 7. a 31. Nabiyev, 59. Vaněk.
Rozhodčí: Švagr.
ŽK: 3:1. Diváci: 1038 .
Sestava Jiskry Domažlice: Brych Ruml (74. Kadar), J. Matas, Bauer, Mlynařík, Vůch (78. Uzlík), Došlý, Mužík (90. O. Pek), Brabec (61. Teršl), Kropáček (87. D. Černý), Dvořák. Trenéři: Pavel Vaigl,Petr Dobrý a Kerel Míčka.
Slávie Praha B: Radotič- Švec, Vincour,Nabiyev,Podrazký(46.Macháček),Kosek,Zinhasovič(81.Šilhan),Červ,Zeronik(46.Bárta),Hošek,Vaněk(70.Rondič).Trenéři: Martin Hýský a Ivo Knoflíček.

Slávií B
,, Zápas sem si užil asi jako všichni na stadionu. Naskočil sem po delší době, jelikož jsem se trápil v přípravě s kolenem, nějaký 10 dní jsem nemohl trénovat. Tak po domluvě s trenéry jsem začal až v poháru ve Zbuzanech a teď se Slavií. Koleno drží tak snad toho odchytám zase co nejvíce. Musím říct, že zápas měl obrovskou kvalitu jak z naší tak i ze slávistické strany. Můžu říci, že takové zápasy ve druhé lize diváci nevidí. Působil sem tam 5 let a za tu dobu jestli sem viděl 5 zápasu v podobném měřítku. Začali jsme celkem dobře. Vstoupili jsme do zápasu nebojácně, dostali Slávii na 5 minut pod tlak ale nevyužili, naopak Slávie nás trestala hned při první šanci, kdy to krásně vykombinovali až do prázdné branky, včas jsme srovnali, ale opět jsme dostali gól jako přes kopírák do prázdné. V duchu jsem si říkal, že si zaděláváme na velký průšvih. Ale zaplaťpánbůh nenastal, naopak jsme za 3 minuty otočili zápas na 3:2. V druhé půli jsme se snažili otupit tlak i přes nějaké šance se nám to dařilo 20minut. Pak jsme dostali branku na 3:3, která se jen tak nevidí. Krásná střela z hranice vápna. A začínalo se zase za remízového stavu, který zase dlouho nevydržel a dali jsme konečně ten důležitý rozdílový gól a uválčili jsme to. Klobouk dolů před klukama jak hrají na začátku sezony ty zápasy. Ať už se Spartou, kde jsme měli smůlu, ve Zbuzanech v poháru zase štěstí, v Písku jsme hráli výborně a zaslouženě vyhráli a dnes jsme to potvrdili vynikajícím zápasem”komentuje utkání brankář Jiskry Lukáš Brych na snímku

David Brabec záložník Jiskra Domažlice: viděl zápas takto: ,,Byl to fyzicky náročný fotbal, slávisti měli skvělou rotaci hráčů ve středu pole a s našim herním stylem (pressing) to bylo opravdu náročné. Zápas jsme naštěstí zvládli dotáhnout do vítězného konce a berem důležité body, soupeř dal téměř z každé střely gól a my jsme museli 2x dotahovat což se nám většinou nedaří ale teď jsme to týmové zvládli. V druhem poločase soupeř nepotrestal naši chybu a naopak my jejich ano a to rozhodlo.”
Jan Matas obránce Jiskra Domažlice: Zápas se Slavií byl velice těžký a fyzicky náročný. Hrálo se nahoru dolů. My jsme věděli, že Slavie hraje rychle a kombinačně po zemi a že z toho umějí dávat góly. Také se to v zápase potvrdilo, když nám z těchto rychlých akcí dali právě dva góly. Je velice těžké to bránit. V zápase jsme bohužel dvakrát prohrávali, ale dokázali jsme vždy srovnat krok a do konce poločasu jsme šli do vedení. Měli jsme i více příležitostí ke vstřelení gólu, ale nevyužili jsme je. V druhém poločase jsme chtěli více chodit do brejkových situací a přidat pojišťovací gól, nicméně Slavie srovnala pěkným gólem z dobrých 20metrů. Naštěstí jsme dokázali opět vstřelit gól po chybě hostů. Do konce zápasu jsme si to už pohlídali a hru jsme rozkouskovali. Můj gól na 1:1 byl v 10 minutě, kdy jsme měli standardní situaci z pravé strany, míč putoval z kopačky Mundy do vápna, kde hlavičkoval Fany a gólman jeho střelu vyrazil před sebe. Byl jsem nejrychleji u míče a dorážku se mi povedlo usměrnit přes gólmana do brány.