Dva Mužíkovy góly vítězství Jiskře nepřinesly

Dvanácté kolo třetí nejvyšší soutěže v ČR přivedlo  na domažlickou Střelnici třináctý celek tabulky, rezervu ligového 1. FK Příbram. Domácí Jiskra byla před utkáním na osmé příčce, posílena o venkovní vítězství, které si v neděli, 27.10. dopoledne, přivezla  z Karlových Varů, kde porazila domácí Slávii 3:2, po brankách Došlého,Teršla a Uzlíka.

Hosté vstoupili do utkání lépe, Matas špatně přihrál, křižnou přihrávkou našel hostujícího Kiliána, který se dostal do vápna, kde posunul na Adetunjiho, který posadil na zem bránicího Kadara a placírkou z 10. metrů k pravé tyči nedal Brychovi v brance Jiskry vůbec žádnou šanci 0:1. Po 20. minutách zahrozila Jiskra rohem Mužíka a Kadarova střela zpoza šestnáctky mířila těsně vedle pravé tyče brankáře Příbrami, Melichara. Další pokus hostů ve 37. minutě,  kdy Antwi centrem zprava našel Kiliána, který mířil ve skluzu vedle branky Chodů. Na druhé straně po Dvořákově přistrčení hlavou zakončil Uzlík vedle levé příbramské tyče. Možnost na vyrovnání měli Chodové ve 41. minutě, kdy Vůchův centr vyboxoval Melichar ke Kadarovi, ale jeho nedůrazná střela z 10 metrů mířila vedle branky Melichara. Do šaten se šlo za stavu 0:1. Jiskra se nepoučila ze špatného vstupu do utkání. A stejně začala i druhý poločas. Adetunji vyhrál souboj s Teršlem, vysunul Antwiho, ten našel  Janotu, který mu balón vrátil a Antwi křižnou střelou z 12 metrů vymetl pavouky v pravém dolním rohu Brychovy svatyně. To byla pro hráče Jiskry pořádná sprcha, 0:2, ti ale postupem času převzali  iniciativu, nejprve si hostující brankář Melichar robinzonádou poradil s Mužíkovým trestným kopem z 20 metrů v 53. minutě zápasu. V 65. minutě, kdy  se hosté ubránili závaru před svou brankou, když zblokovali tvrdý střelecký pokus Kulhavého a o chvíli později stačil po Vůchově uličce na Brabce skluzem zblokovat jeho střelu z 8 metrů jeden z příbramských zadáků.  V 68. minutě, kdy po autovém vhazování Uzlíka prodloužil hlavou míč Dvořák, jeden z hostujících zadáků jej odkopl jen k Mužíkovi, ten si jej navedl do šestnáctky a střelou v pádu ze 13 metrů do protipohybu padajícího gólmana Melichara snížil na 1:2. Za čtyři minuty se Mužík položil do vysokého centru  od Brabce a střelou volejem přes hlavu z 10 metrů vymetl parádně pravou Melicharovu šibenici, 2:2. Domažlice se snažily o vítěznou trefu. Jenomže přišla  87. minuta, kdy si střídající Polák navedl míč od poloviny hřiště a střelou z 18 metrů k pravé tyči překonal bezmocného Brycha a hosté si tak k řece Litávce odvezli všechny tři body za vítězství 2:3. O reparát se Jiskra, která klesla na 9. místo s 18 body pokusí v sobotu, 2.11., kdy nastoupí v Praze proti Motorletu, který je 8. a má na svém kontě 19 bodů. Zápas začíná v 10:15 hodin, řídit ho bude trojice rozhodčích Tesař Tomáš, Vychodil Tomáš a Matyš Jakub, delegátem utkání bude Urban Jiří.

Gol na 2:2 Petr Mužík s  1.FK Příbram

Jiskra Domažlice vs. FK Příbram 2:3 (0:1)

Rozhodčí: Michal Urban – Ladislav Benedikt, Petr Tupý.

Delegát FAČR: Ladislav Mareška.

ŽK: 1:2 (85. Vůch – 41. Jelínek, 84. Vilotič).

Diváků: 386.

TJ Jiskra Domažlice: Brych – Ruml (55. Pek), Matas (55. Hrubý), Teršl, Kadar (64. Kraml) – Vůch, Mužík, Pavlík (46. Brabec), Uzlík, Došlý (55. Kulhavý) – Dvořák.

Trenér: Pavel Vaigl.

1. FK Příbram B: Melichar – Jelínek, Puchmertl, Mezera, Vilotič – Janota (72. Belej), Vlček, Kilián (77. Šíma), Petrák, Antwi (89. Rohlík) – Adetunji (77. Polák).

Trenér: Petr Janota.