Černý pálil na Střelnici ostrými

Domažlická umělka byla v sobotu 18.1.  od 10-ti hodin dějištěm prvního přípravného utkání fotbalistů Jiskry Domažlice na jarní sezonu ČFL.

Zhruba 70-ti divákům se v prvním poločase představili belgický stoper  Banzuzzi a záložník Tomáš Kuhajda. Za Klatovy nastoupil exdomažlický Karel Šmejkal. Jiskře pro nemoc chyběl Kropáček a zraněný Hrubý.

TJ Jiskra Domažlice – SK Klatovy 1898 6:2 (2:0)

Jiskra  byla aktivním celkem. V 11. minutě fauloval klatovský Krejčiřík navrátilce z Viktorie Plzeň B, Martina Rychnovského. K trestnému kopu se postavil Dan Černý, jeho střelu k levé tyči klatovský brankář Novák kryl. Jiskra se dočkala v 15. minutě, kdy se po faulu ve vápně na Kramla z penalty poprvé v zápase trefil Černý 1:0. Na druhé straně zahrával trestný kop nestárnoucí Prančl a vybojoval roh. Běžela 22. minuta a novic v modrobílém dresu Jiskry a kapitán v prvním poločase, Tomáš Kuhajda, zvýšil na 2:0.
,,Na půlce půlky jsem získal míč, navedl na vápno a vstřelil pod břevno gól,”
okomentoval šťastný moment pro Chody autor druhé branky. To byl poločasový stav.

Do druhého poločasu poslali domácí trenéři mimo Brycha a Brabce jiné hráče. Novými tvářemi v sestavě byly Plecitý a Rakušan Christiner. Stejně tak i hosté prostřídali. Jiskra v 59. minutě vedla po Mužíkově zápisu 3:0. Klatovy se po hodině hry dočkaly snížením Krásným na 3:1. Za 8 minut snížil na 3:2 Hejduk. Potom domácí opět převzali iniciativu a Černý se blýskl hattrickem v 76., 80. a 82. minutě na konečných 6:2 a to ještě hodně šancí domácí neproměnili.

,,Vyhráli jsme, vstřelili jsme 6 branek, což je pozitivní, ale na druhou stranu jsme jich mohli dát dvakrát tolik. Já osobně jsem mohl vstřelit 2 branky, ale celkově si myslím, že jsme měli v zápase hodně dobré momenty a první přátelák jsme zvládli vítězně! Teď musíme pracovat dál, aby jsme byli připraveni na další zápasy. Soupeř tam měl některé šikovné kluky a dokázal proměnit dvě šance, ale celkově jsme byli lepším týmem,”
viděl zápas záložník Jiskry, Denis Plecitý.

,,Zápas jsme vyhráli, což je určitě pozitivní, na druhou stranu jsme hodně šancí zahodili, ale i přesto jsme vstřelili 6 gólů a to není málo. Obdrželi jsme dvě zbytečné branky, soupeř jinak moc šanci neměl. Za gól jsem určitě rád, snad tam ještě nějaký padne,”
komentoval utkání střelec druhé branky, Tomáš Kuhajda.

“Utkání proti Domažlicím A byl pro mě takové zvláštní, vždyť před rokem jsem ještě trénoval s Áčkem a dneska jsem stál proti, ale hrozně jsem se těšil. Čekal jsem, že to nezvládneme fyzicky, ale bylo vidět, že kluci chodili běhat. Měli jsme první zahajovací trénink 17.1. a Domažlice už jedou 14 dní přípravu. První poločas nás Domažlice přehrávaly, dobře kombinovaly, šance měly, ale neproměnily, někdy při nás stálo šestí. My jsme tam taky něco měli, ale bylo to málo. Dobře to tam organizoval Honza Matas. Druhý poločas oba týmy vystřídaly celou jedenáctku. Tam už padalo víc branek i my jsme se trefili dvakrát, ale Domažlice přidali další 4 branky a bylo rozhodnuto. Pár akcí tam bylo, ale končilo to opět nepřesností. Jinak si myslím, že zápas to byl pro nás skvělou zkouškou,”
řekl Karel Šmejkal, nová posila  SK Klatovy 1898.