S divizním lídrem Jiskra pouze remizovala

Umělá tráva plzeňské Doubravky byla v sobotu, 25.1.2020, od 10:00 hodin dějištěm druhého přípravného duelu, ve kterém Jiskra Domažlice A, aktuálně 9. celek ČFL,  nastoupila proti prvnímu celku divizní skupiny A, FK Robstavu Přeštice.

Obě mužstva postrádala několik hráčů. Na straně Jiskry to byli zraněný Martin Hrubý a David Kraml, nemocný René Kropáček. Robstav postrádal zraněné Martiny Patrovského a Suchého, Radima Remiáše. Ve žlutém dresu nastoupili bývalí hráči Jiskry, Michal Růžička, Jakub Kadar, Tomáš Arzberger. Zajímavostí zápasu bylo, že se v obou dresech v sestavách  objevilo jméno Kuhajda, jednalo se o bratrský souboj. Za Jiskru hrál v prvním poločase Tomáš a za Přeštice v druhém Lukáš.

,,Před zápasem proběhlo lehké hecování s bráchou. Je škoda, že jsme nehráli proti sobě. Nám se utkání moc nepovedlo. Víme, že máme na víc. Příští utkání s Královým Dvorem to musíme napravit,” uvedl domažlický Tomáš Kuhajda.

V prvním poločase se Jiskře povedlo po rohu Mužíka Bauerem orazítkovat branku brankáře Luboše Růžičky. Na druhé straně podržel Chody Brych, když vychytal Strejčka. Ve druhém poločase se do dvou příležitostí dostal Dvořák a hlavně ta druhá volala po gólu, ale proti byl brankář Šampalík. Střela Uzlíka měla také brankové parametry, ale Šampalík ji vyrazil.

,,Byl to vyrovnaný zápas, kdy Přeštice využily naše chyby v kombinaci a dokázaly si vytvořit několik závarů. Viděl jsem to, jako klasické přípravné utkání, kdy se zkouší různá sestava a rozestavení. Samozřejmě vše ještě nebylo, tak jak bychom si to představovali. Já sám jsem tam měl v 2. půli 2 zakončení hlavou. První bylo v souboji, takže těžké usměrnit tak, aby míč skončil v bráně. Druhé zakončení už mělo skončit brankou, kdy jsem přeskočil obránce a hlavičkoval na zadní tyč, ale brankář  Přeštic mi to bohužel vyrazil na roh,” řekl k zápasu František Dořák, útočník Jiskry Domažlice.

,,První poločas byl vyrovnaný Domažlice měly mírnou převahu. Měli jsme tři brejkové situace, které jsme měli lépe vyřešit. Ve dvou případech jsme se bohužel nedostali do zakončení. Třetí ale byla velká, Brych jí chytil Strejčkovi na brankové čáře,” viděl průběh prvního poločasu kouč Robstavu Přeštice, Stanislav Purkart.

“Druhý poločas už jsme nezachytili nástup Domažlic,
jejich tempo, kdy mohly vstřelit dvě branky, ale nás podržel brankář Šampalík, když chytil hlavičkovou šanci Dvořáka a povedenou střelu Uzlíka, kterou vyškrábl. Pro nás to byl druhý přípravný zápas. Se Sokolovem jsme prohráli 2:1. Pro toto utkání jsem v koutku duše věřil, že bysme nemuseli
prohrát. To se nám povedlo. Výsledek je to pěkný. Pořád je to ale příprava. V zápase se zkouší hráči na různých postech a hráči bojují o základní sestavu. Slyšel jsem po utkání jeden názor, že to bylo vyhecované utkání, což si nemyslím. Bylo to přípravné utkání do, kterého oba mančafty šly na 100%,”
uzavřel své hodnocení bývalý úspěšný trenér Jiskry Domažlice nyní ve službách ambiciozního mužstva Robstavu Přeštice.

TJ Jiskra Domažlice :

1. poločas:
Lukáš Brych – Michal Mlynařík, Marek Bauer, Jakub Teršl, Martin Rychnovský, Petr Mužík, Tomáš Kuhajda, Krištof Pavlík, Petr Došlý, Daniel Černý, Denis Plecitý

Trenéři:
Pavel Vaigl, Petr Dobrý a Karel Míčka

2. poločas:
Lukáš Brych – Michal Mlynařík, Jan  Matas, Marek Bauer, Petr Došlý Daniel Skopový, Václav Uzlík, Martin Buršík, David  Brabec, František Dvořák, Daniel Černý

FK Robstav Přeštice:

1. poločas:
Luboš Růžička – Jakub Kadar, Jan Duchek, Michal  Růžička,Tadeáš Přibáň, Jakub Kulhánek, Sebastien Böhm, Jakub Bešta, Lukáš Mudra, Stanislav Staněk, Matěj Strejček

2.poločas:
Šampalík – Stanislav Staněk, Michal Růžička, Tomáš  Skála, Lukáš Kuhajda, Ivan Blahoudek, Sebastien Böhm, Tomáš Kristl (60.Fabián), Patrik Šmídl, Tomáš Arzberger (50. Jan Pavlík)

Trenéři:
Stanislav Purkart a Jaroslav Kluska

Ohlasy na utkání:

Denis Plecitý, útočník, záložník Jiskry Domažlice:

,,Dneska jsme drželi balón, ale hodně ztráceli v přechodové fázi. Přeštice trpělivě čekaly na svoji šanci z protiútoků a měly dvě, tři příležitosti, které kdyby vyřešily, mohly vést. Do dalších zápasů musíme určitě zapracovat na přesnosti přihrávek. Myslím si, že dnes byla pro oba celky zasloužená remíza.”

,,V zápase jsme nedali žádný gól. Nějaké šance jsme měli, ale neproměnili jsme je nebo nás vychytal gólman. Během celého utkání bylo z naší strany spoustu nevynucených chyb. Musíme dále pracovat, aby náš herní projev byl lepší a stříleli jsme branky,” uvedl Jan Matas, obránce Jiskry Domažlice.

,,Dnes to nebylo úplně ono, nedařilo se nám rychle kombinovat a hodně jsme ztráceli balóny. V první poločase jsme byly  tři šance, dvě na straně Přeštic a jedna na naší, kdy dal Bauer  břevno hlavou po rohu Mužíka, Přeštice  měly jednu standartku, kterou jsem vyrazil a druhou po naší ztrátě, šli dva na jednoho, kterou sem se štěstím chytil. Ve druhém poločase jsme neproměnili dvě šance Dvořákem a Uzlíkem,” hodnotil Lukáš Brych.

,,V zápase bylo na můj vkus moc nepřesností z obou stran. Hodně ztrát balónu a někdy jejich zbytečné nakopávání. Nebyl jsem spokojen. Fotbal byl někdy pomalý utahaný. Nebylo to fotbalově to, co mělo být. Přechod do útočné fáze. Jediné co to splnilo, bylo po fyzické stránce. Přeštice mají kvalitní mužstvo,” hodnotil zápas sobotní oslavenec, obránce Jiskry, Jakub Teršl, kterému v sobotu bylo krásných 23 let.