Dorost přehrál oslabenou Benfiku

Zápasový trénink se v sobotu od 14-ti hodin odehrál na umělce. Benfika nastoupila oslabená o několik hráčů základní sestavy, v modrých dresech proti bílému dorostu Jiskry, pro  nějž to byl první zápas přípravy, kterou zahájil 14.1. pod vedením staronové dvojice, Antonín Vlček a Martin Steinbrücker, kteří nahradili dvojici, Radek Šindelář a Petr Mužík. Činnost u mužstva ukončil i dlouholetý vedoucí mužstva, Jiří Sladký starší.

Všem těmto funkcionářům děkujeme za odvedenou nelehkou práci a přejeme jim, ať se jim daří v jejich
soukromém, fotbalovém a hudebním životě.

U17 budou nadále vést Tomáš Korelus
s Janem Suchým a nově i s Miroslavem  Rejtharem.

Benfice chyběli  zranění Hojda, Tomáš Korelus, Bratanič. Studijní povinnosti nepustili Jiřího Sladkého a Lukáše Reiningera. Ondřej Černý kvůli zdravotním problémům ukončil předčastně kariéru. Roman Čadek kvůli trenérským povinnostem u U8 nastoupil až do druhého poločasu. Kvůli nemoci brankáře Ondry Pomothyho musel do branky dorostu Lukáš Červený, který dopoledne odchytal závěr utkání A mužstva na Doubravce s Přešticemi. V brance Benfiky nastoupil hrající kouč Pavel Javorský, který je také zraněný. Dorost postrádal Bláhu, Karase, Alangiho, Chodoru, Dufka, který chce odejít do Sokola Postřekov. Soupír nastoupil v druhé půli. Kvůli tolika absencím se na pravý kraj zálohy Benfiky postavil Petr Baumann ml.

,,Na pozici pravého záložníka jsem hrál vůbec poprvé v životě. Je to úplně něco jiného než na středu pole. Z mého pohledu jsme příliš ztráceli balon a výkon nebyl takový, jaký si trenér představoval. Svou roli v tom určitě hrálo to, že Benfika měla zápas uprostřed soustředění. K zápasu jsem se snažil přistoupit zodpovědně a vůbec jsem nemyslel na to, že hraji proti svým spoluhráčům. Zápas jsem odehrál na pravém záložníkovi, což není úplně pozice pro mě. Tímto zápasem jsem dostal
další zkušenost a zkusil si něco nového,” komentoval svůj post a utkání Petr Baumann.

Zápas začali lépe dorostenci, kteří šli do vedení po rohovém kopu Jahna, který si nešťastně srazil za Javorského záda Vojtko 0:1. Benfika potom odpověděla šancemi Lucáka, jednou po přihrávce od Peroutky střílel z 11 metrů do Červeného místo do černého, druhou ale výborný Červený chytil a další šly mimo branku. Dorost potom trefil břevno branky Jiskry B  Váchalem.  Druhý poločas se za dorost dvakrát trefil Bozděch. Za Benfiku dal dvě branky Lucák. Na první gól mu přihrál Peroutka, na druhý Lešek. Utkání tak skončilo 2:3 pro dorost Jiskry.

Sestava Benfika:
Javorský – Vojtko, Kubr, Kalný, Lešek, Nguyen, Lucák,
Waldamann, Peroutka, Baumann, Vlček, Čadek

Sestava dorostu:
Červený – Čácha, Váchal, Sloup, Sedláček, Jahn, Fořt, Vogeltanz, Topinka, Bozděch,Tumpach, Rejthar, Soupír

,,Ze začátku zápasu nás Benfika hodně tlačila a snažila se o vysoký presink. My jsme se pokoušeli využívat protiútoky, ale bohužel se nám ani jeden nepodařil využít. První a jediný gól prvního poločasu byl z rohového kopu, když si po centru hráč Benfiky srazil míč do vlastní brány. Po tomto gólu už tolik nenapadali naší rozehrávku a snažili se více držet balón. Benfika měla několik šancí, ale nevyužila je. Druhý poločas vypadal dost podobně jako první, pouze byla změna v tom, že nám se podařilo využít dvou protiútoků a Benfika na konci zápasu dala dva góly po našich chybách. Tento zápas mi nepřišel až tak dobrý, protože byla vidět nerozehranost obou týmů,” viděl utkání  Kája Jahn, útočník Jiskry Domažlice dorostu.

“Zkoušeli  jsme nový systém rozestavění a někteří hráči hráli na jiných postech než jsou zvyklí,” svěřil se jeden s trenérů dorostů Jiskry, Antonín Vlček. “Informace jsme, které jsme potřebovali, dostali. Někteří hráči, nechci je jmenovat, na nových postech obstáli hodně důstojně,” chválil své svěřence kouč Antonín Vlček.

K novému systému a rozestavění se vyjádřil obránce Matěj Váchal:
,,Myslím si, že my jsme hráli teď úplně jiný fotbal, než
hrajeme normálně a mě to docela vyhovovalo. Bylo to i tím, že jsme hráli s muži a tam se jinak napadá než v soutěži co hrajeme normálně . Ze  začátku jsme dali gól z rohu, který byl takový hodně se štěstím, který nám hodně pomohl a potom jsme přidali další dva a už jsme měli více klidu. Benfika
měla šance ale nepodařilo se jim je využít. Ve druhém poločasu jsme hráli trochu otevřeněji, bych řekl, a proto jsme dostali dva góly. Mně se hrálo dobře, akorát trochu více klidu na balónu by byla potřeba.”

Za Benfiku se k zápasu vyjádřil Milan Lucák:
“Myslím, že jsme odtrénovali vše, co jsme měli, zaměřili jsme se především na kondici a sílu. V sobotu jsme sehráli i tréninkový zápas s dorostem. Výsledek se nepovedl. Od hodnocení je tu ale trenér, my musíme dále pracovat, aby naše výkony a výsledky byly lepší.