Dál jde Benfika

Benfika domažlické Jiskry byla jako vedoucí tým KPM automaticky nasazena do druhého kola poháru PKFS, ve kterém jí byl za soupeře Sokol Mrákov, který ji v loňském ročníku vyřadil na penalty. Benfika už pro jarní soutěže nemůže bohužel počítat s Ondřejem Černým, který pro vleklé zranění předčasně ukončil kariéru. Zranění a nemoci nepustily do hry hrajícího kouče Javorského a nemocného Sladkého. S podzimního kádru chyběli ještě Kulhavý (FCVP) a Šmejkal (Klatovy), naopak se po působení v Okule Nýrsko vrátil na Střelnici Lucák.

TJ Sokol Mrákov – TJ Jiskra Domažlice B 0:1 (0:1)

Zápas, který začal v pravé poledne, hodně ztěžoval nepříjemný vítr. V prvním poločase hrál proti větru Mrákov. Benfika “domácí” zamkla před jejich gólmanem Korbou. Hosté zahrávali několik rohů. Ve 20. min. pálil Vlček za vápnem. Na jeden rohový kop Leška si naběhl Peroutka, prodloužil na Kubra, ten hlavičkoval, gólman Korba  balón chytil, ale míč mu vypadl, Lucák dobíhal a doklepl míč do brány na, jak později ukázalo, konečných 0:1. Za 4 minuty pěkný centr zleva a Kubrovi chyběl krok k dorážce u levé tyče Korbovy svatyně. Hosté zahrávali Stýskalem trestný kop z 30-ti metrů a s ním Bratanič problém neměl. Po půl hodině hry měl druhý gól na kopčce Peroutka, který u levé tyče nestačil dorazit přesný centr od Lucáka.

Druhý poločas hrála Benfika proti nepříjemnému větru. Domácí se více dostávali před bránu vystřídavšího brankáře Červeného, ale změnu skóre už žádná šance na obou stranách nepřinesla. Benfika se tak mohla radovat z postupu do třetího kola poháru PKFS, které je na programu 22. dubna. Tam postoupili Hrádek u Sušice, Křimice, Petřín B, Přeštice B, Postřekov. 28.2. hraje Benfika generálku na UMT v Domažlicích s SK Klatovy 1898 od 14:00 hod. V prvním jarním kole KPM se Benfika střetne 7.3. od 14:30 hod. doma s FK Nepomuk, kterému patří 12. místo v tabulce.

Sestava Sokola Mrákov:
Korba – Vondraš, Dufek Jan, Pangerl, Smazal, Krch, Duffek Tomáš, Duffek Václav, Toman, Spörl, Stýskal

Trenér:
Vladimír Duffek

Náhradníci:
Michálek Pavel a Michal, Vojtko Vojtěch, Váchal, Rybár a Eliáš

Sestava Benfiky:
Bratanič (46. Červený) – Kalný, Vojtko Ivo, Hojda, Waldmann, Čadek, Vlček, Kubr, Lucák, Lešek, Peroutka

Václav Červený

,,První poločas jsme hráli docela solidně, soupeře  jsme k ničemu nepustili, ale kombinace nebyla ještě podle našich představ. Druhý poločas už byla spíše  taková nakopávaná, zápas ovlivnilo počasí, ale i tak jsme si vytvořili brankové příležitosti. Soupeř hrál hodně do těla a snažil se s výsledkem něco udělat. My jsme to však zvládli a těšíme se z postupu do dalšího kola,” viděl zápas obránce Benfiky, Jakub Kalný.

,,Dnešní pohárové utkání bohužel hodně ovlivnil silný vítr. Podle toho vypadalo i utkání. V prvním poločase byly kombinačně lepší Domažlice a my měli jen pár brejků a jeden trestňák. Přečkali jsme několik gólovek a gól dostali po střele a vyraženém míči od gólmana z bezprostřední blízkosti. Druhý poločas jsme hráli po větru my a opět to bylo hodně znát, mrzet nás může, že jsme neproměnili naši největší šanci po vyřešeném brejku, kdy Kuba nedokázal míč dopravit do odkryté branky a vyrovnat na 1:1. Ke konci vyběhl i Korba na roh a chtěli jsme to zkusit urvat a dostat do penalt. Utkání bylo bojovné a i když se bojovalo i s větrem, tak diváci, co dorazili, se museli bavit,” řekl po zápase útočník Sokola Mrákov, Jaroslav Stýskal.

,,Řekli jsme si, že chceme hrát aktivně, to se nám první půli docela dařilo, na soupeře jsme nalezli a on tak musel nakopávat. Kluci vzadu to dobře sbírali a soupeř neměl první půli žádnou šanci. Druhý poločas už moc o fotbale nebyl, neprospěl tomu ani velký vítr. Škoda, že jsme vítězství nepojistili dříve druhým gólem a nedohráli to v klidu. Jsem rád za postup do dalšího kola, zápasy s týmy z nižších soutěži jsou vždy nevyzpytatelné. Přál bych si hrát doma, soupeř je mi jedno, na cestě do finále musíme porazit kohokoliv. Gól jsem viděl tak, že rohový kop Pery (Peroutka) prodloužil a Kopr (Kubr) hlavičkoval, gólman to chytil, ale vypadlo mu to, já dobíhal a doklepl míč do brány,” hodnotil Milan Lucák.

,,Bohužel zápas se hrál v nefotbalovém počasí, když vítr stěžoval oběma týmům hru. Pro nás to byl po čtyřech týdnech první zápas, protože předešlé tři přípravné zápasy odpadly, ať už z důvodu nemoci soupeře nebo kvůli špatně domluvě se soupeřem, proto jsem rád, že jsme zápas zvládli, i když tam byly věci se kterými pořád spokojen nejsem. Pohárová utkaní  nejsou jednoduchá, o čemž se hned ve druhém kole mohlo přesvědčit hned několik favoritů, např. Nýrsko, Horní Bříza nebo Stříbro. Chtěl bych dále říci, že je pro mě nepochopitelné, jak je možné, že na druhé kolo poháru může být delegován pouze jeden rozhodčí, ale to je asi otázka pro jiné lidi,” komentoval zápas trenér Pavel Javorský.