Jiskra se s memoriálem rozloučila vítězstvím nad Doubravkou

Hlavní hřiště na plzeňské Doubravce bylo ve čtvrtek večer dějištěm posledního zápasu na memoriálu Matěje Strejčka třetiligových Domažlic a to s domácím Sencem Doubravka.

SK Senco Doubravka- TJ Jiskra Domažlice 2:3 (0:1)

Jiskra do zápase vstoupila aktivně a dostávala se do zakončení, vytvořila si několik zajímavých příležitostí, které změnu skóre nepřinesly. Po čtvrthodině hry Jiskra zahrávala trestný kop. Mužík s Došlým ho rozehráli a Došlý poprvé překonal brankáře Luhového v brance Senca na 0:1. To zahrozilo nebezpečně po střelách exdomažlického Roubala. Do šaten se šlo za stavu 0:1.

Druhý poločas začala lépe Jiskra, po rohu zlevé strany se hlavou trefil Dvořák na 0:2. V 63. minutě nejprve Brabec trefil tyč a Černý balón odklidil do brány na 0:3. Doubravka se nevzdávala. Do šance se dostal agilní Roubal, který se uvolnil ve vápně a jeho střela skončila vedle branky Brycha. Domácím se povedlo v 75. minutě snížit, když další exdomažlický hráč Boček přihrál pod sebe na hranici pokutového kopu a vystřídavší Těžký snižoval střelou k prvé tyči nahoru na 1:3. Minutu před koncem se domácí hráči radovali po druhé. Roubal našel Bočka, ten pod sebou našel na vápně naběhnutého Trojance, který střelou k pravé tyči upravil na konečných 2:3. V poslední minutě po vyběhnutí Brycha ho chtěl Roubal přehodit z 30 metrů, naštěstí pro Jiskru mířil nad. Jiskra je po tomto zápase na prvním místě tabulky. Dnes se ještě odehraje utkání Mýto vs. Petřín, pokud Petřín vyhraje má jisté první místo v turnaji, protože má s Jiskrou lepší vzájemné utkání.

Sestava Senco Doubravka:
Luhový – Petrželka, Světlík, Krejčí, Rozboud – Suk, Künstner, Trojanec, Fleisig – Roubal – Řehoř

Střídali:
Nový, Těžký, Boček

Trenér:
Zbyněk Kočí

TJ Jiskra Domažlice:
Brych Lukáš – Mlynařík Michal, Bauer Marek, Dvořák František, Došlý Petr – Teršl Jakub, Skopový Daniel, Mužík Petr, Demeter Aleš, Černý Daniel, Kropáček René

Lukáš Brych, gólman Jiskry Domažlice:
,,Zápasem na Sencu jsme uzavírali Memoriál Matěje Strejčka, já osobně věděl, že nás nečeká nic jednoduchého. Do zápasu jsme vstoupili, myslím si, že celkem slušně, v 15.minutě jsme dali branku. Přišlo mi, že nám ale uškodila. Senco se dostalo do dvou šancí Roubalem, které jsme přestáli a šli do kabin za stavu 1:0. V druhé půli jsme dali sice dvě branky, ale naše hra postrádala kvalitu přihrávek, strašně jsme kazili. Doubravka se dostala do brankových příležitostí, které pak dokonce skončily dvěma brankami. Jsem rád, že tato sezona skončila, jelikož vše co se dělo okolo bylo hrozné pro fotbal i pro náš osobní život. Tenhle turnaj nebyl špatný, ale soutěž je o ničem jiném”.

,,Domažlice ukázaly svoji kvalitu, kdy herně v první půli dominovaly, ale i přes to jsme mohli dát branku. V druhy půli si myslím, že jsme byli vyrovnaným soupeřem. Pro nás velká škoda zahozených šancí, hlavně mých,” uvedl zklamaný záložník Senca Doubravka, Lukáš Roubal.