Jiskra smetla Klatovy v prvním kole Memoriálu M. Strejčka 12:0

V sobotu, 15. května, se dopoledne střetla domácí Jiskra Domažlice s účastníkem divizní skupiny A, SK Klatovy 1898. V rámci prvního kola druhého ročníku Memoriálu Matěje Strejčka. Vloni se oba soupeři rozešli po vítězství třetiligistů z Domažlic 4:0 po 2 brankách Pavlíka, Matase a Dana Černého.

TJ Jiskra Domažlice – SK Klatovy 1898 12:0 (2:0)

Do úvodní šance se dostal Dan Černý, když střílel po centru Brabce, ale Nováka v brance Klatov zatím nepřekonal, to běžela 12. minuta. Za tři minuty střílel hostující Lukeš, ale Brych jeho dva pokusy chytil. Stínem utkání bylo zranění kolene Egona Vůcha, v 17. minutě ho střídal Kája Jahn. První branku přinesla 23. minuta, kdy Dan Černý dostal přihrávku mezi stopery, vystřelil, golman Novák to vyrazil zpět k Černému, který placírkou na zadní tyč otevřel skoré na 1:0. Za šest minut se po kolmici od Pavlíka opět trefil Dan Černý na 2:0. Ve 41. minutě propadl balon na Mužíka, který o kousek minul branku vybíhajícího brankáře Nováka. Tak skončil poločas. Kdo si myslel, že takovým výsledkem utkání skončí, ten byl na velkém omylu.

Druhý poločas to byla doslova smršť gólů v brance druhého brankáře Klatov, Valeše. Tu otevřel svým prvním golem v utkání mladíček 18letý Kája Jahn na 3:0. V 53. minutě završil svůj hattrick Dan Černý, když dorážel balon z malého vápna na 4:0. V 65. minutě vstřelil svůj první gol v zápase kapitán Petr Mužík na 5:0. Za minutu to bylo už 6:0 střelcem svého prvního gólu v utkání byl František Dvořák, když si naskočil na Mužíkův roh a hlavičkou o pravou tyč vstřelil branku. Třetí branku mezi třemi minutami vstřelil Jahn na 7:0 v 67. minutě. Za dvě minuty to už bylo 8:0, to se mezi střelce zapsal Mlynařík. V 79. minutě našel centrem Uzlík hlavu Dvořáka, který hlavičkoval vedle pravé tyče. V 80. minutě zahrával trestný kop Mužík a parádní střelou k levé tyči nachytal Valeše i obránce, který se snažil balon vyhlavičkovat a zvýšil na hrozivých 9:0. V 82. minutě padla desátá branka a jejím autorem byl František Dvořák, 10:0. V 83. minutě se při standartce nejlépe zorientoval Dan Černý, ten z voleje trefil do šibenice brankáře Valeše na 11:0. Konečný a doslova hrozivý účet pro hosty dovršil střelec zápasu Dan Černý svojí pátou brankou dvě minuty před koncem, kdy ho vysunul hlavou Uzlík a Dan Černý obešel kličkou doprava brankáře Valeše a dal na konečných 12:0! Dan Černý po utkání stručně řekl:
,,Zápas byl jednoznačný, první poločas jsme měli přidat více branek než jen 2, ale v druhém soupeř odešel fyzicky a napadalo jim to tam.”

TJ Jiskra Domažlice:
Brych (Růžička) – Brabec, Bauer, Hrubý, Rychnovský, V.Černý, Mužík, Pavlík, Uzlík, Vůch, Dan Černý, Dvořák

Střídali:
Teršl, A.Vlček, Mlynařík, Suchý

Trenéři:
Vaigl, Dobrý a Míčka

Sestava SK Klatovy 1898:
Novák (Valeš)- Bošek (Kolerus), Sojka (Barborka), Mészáros, Daněk – Janda, Marek (Partyngl) – Krejcirik, Dolanský (Vacek), Brabec – Lukeš

Trenér:
Hoffmann

,,První půle od nás nebyla špatná. Hráli jsme z bloku a snažili se chodit do rychlých kontrů. Bohužel jsme nebyli schopni je dotáhnout do finale. Sám jsem v první půli zahodil šanci, což mě mrzí, protože za první půli jsme si možná gól zasloužili. V druhé půli po vystřídání to z naši strany byla katastrofa. Nedokázali jsme zachytávat náběhy po křídlech a ze středu hřiště se nám stal průchoďak. Výsledek je ostudou i při kvalitě Domažlic,”
uvedl klatovský útočník Michal Lukeš.

“Říkali jsme si před zápasem, že nejde úplně o výsledek, ale abychom si konečně po dlouhé době užili zápas. I přesto je výsledek pro mě velkým zklamáním, především hra ve druhém poločase, neměla nic společného s výkonem divizního mužstva. První poločas nebyl zas tak hrozný, ale postupem času bylo znát, že chybí kondice a prostřídání sestavy se promítlo na výkonu ve druhém poločasu. Gratuluji klukům z Domažlic a přeji, ať se jim v nové sezóně daří,” řekl po zápase stoper SK Klatovy 1898, Milan Mészáros.