V přestřelce padla Benfika s Meclovem

K prvnímu přípravnému utkání si v sobotu od 15:00 hodin pozval lídr tabulky právě skončené sezóny krajského přeboru TJ Jiskra Domažlice svého okresního rivala třetí tým tabulky TJ ZD Meclov.

Benfika nemohla počítat s těmito hráči:
Červený, Souček, Růžek, Jan Kubr, Matěj Váchal, David Soupír.

Domácí trenéři mohli do sestavy zařadit čtyři právě skončivší dorostence Sloupa, Sedláčka, Chodoru a Jahna.

Benfika šla do vedení ve 24. minutě, to se k míči po tvrdé střele Vlčka dostal Čadek, ten přiťukl Lucákovi, který se probil až před vybíhajícího gólmana Meclova Smazala, k míči se dostal Chodora, který poslal balón do odkryté branky na 1:0. Hosté se dočkali vyrovnání v 35. minutě gólem exdomažlického Jana Havlíčka na 1:1. Tak skončil první poločas.

Do druhého poločasu mužstva prostřídala. Do branky Benfika se postavil její odchovanec a dlouholetý gólman Lukáš Frei, hájící momentálně barvy Sokola Postřekov, který ho ochotně zapůjčil při absenci gólmana Červeného. Benfika šla do vedení v 58. minutě, to si srazil míč do vlastní branky další i domažlický odchovanec v zeleném dresu Meclova Hartl na 2:1.Po půl hodině hry vyrovnal Čižikov na 2:2. Meclov šel v 78. minutě do vedení 2:3, to se prosadil Tolar. Za čtyři minuty to bylo dokonce už 2:4, to se prosadil proti Freiovi jeho bývalý spoluhráč z divizní éry Jiskry Domažlice Havlíček, který ho obloučkem zleva přehodil. Benfika byla po celé utkání častěji nabalónu, měla šance, ve kterých nebyla úspěšná v zakončení. Kosmetickou úpravu výsledku na 3:4 se střelou z hranice šestnáctky prosadil Vlček v 84. minutě.

Honza Havlíček:
,,Musím říct, že jsem se hodně těšil na první zápas po dlouhé pauze a navíc proti mému srdcovému klubu, když jsem přišel na hřiště a viděl tam soupeře minimálně s dvěma jedenáctkami, tak jsem se trochu zhrozil, protože béčko bylo doplněno dorostencema a šikovnýma klukama. Moc jsem si ten zápas užíval, i když jsem se necítil zrovna ve své kůži a popravdě musim říct, že jsme měli hodně štěstí, když soupeř neproměňoval šance, já jsem se snažil klukům připravovat gólovky, ale moc nám take štěstí nepřálo, za celý zápas si myslím, že jsem vystřelil 4krat na bránu, což je málo na útočníka, ale zase jsem rád, že mi tam ze 4 střel padly dvě. Nakonec se štěstím jsme vydřeli výhru, tak máme ještě na čem pracovat, tým máme skvělej a s klukama i trenérem, si myslím, rozumíme skvěle., obzvlášť s Čižikovem, který mi hodně pomáhá a žene dopředu.”

,,Šanci dostali všichni hráči, co máme momentálně k dispozici, včetně nově příchozích z dorostu a zkoušíme i Martina Kubicu, navrátilce z Meclova. Tréninků jsme ještě moc neměli a na některých hráčích byla vidět velká nerozehranost. Po taktické stránce to nebyl dobrý zápas, ale na druhou stranu byla dlouhá pauza a plno nových hráčů, takže se to dá pochopit. Samozřejmě zápas nám ukázal, kde se musíme zlepšit a na co se v trenincích více zamerit. Soupeř je to náš tradiční, takže potvrdil kvalitu, ale zápas jsme si prohráli sami hrubými chybami, když jsme většinu gólů soupeři darovali a také jsme neproměnili nějaké stoprocentní šance. Každopádně soupeři děkuji za kvalitní utkání a už se těším na derby v mistrovském utkání. Jsem rád, že hrajeme zrovna v Tlumačově, protože jim máme z jejich hřiště co vracet a jsem zvědavý na naše mladé hráče jak se s tvrdou hrou soupeře vyrovnají. Jak už Tlumačov v soutěži ukázal, na domácím hřišti je velmi silný,”
okomentoval zápas hrající kouč Pavel Javorský.

Milan Obdržálek ZD Meclov:
,,Fyzicky hodně náročné, po té dlouhé pauze. Bylo vidět, jak nám postupem času ubývaly síly a hráli jsme víc na breaky. Jiskra byla silnější na míči, my jsme dokázali vystihnout několik zaváhání v jejich rozehrávce vzadu a dát góly. Vyrovnané utkání.

Lukáš Frei brankář Benfiky:
,,Klasický přátelský zapas po půl roce, kdy se nehrálo. Rozhodla asi nezkušenost Benfiky, kdy se nepodařilo dotáhnout hlavně v prvním poločase šance do gólu a v druhém poločase jsme měli úsek hry, kdy nás z brejků potrestali po našich ztrátách při přechodu do útoku. Jinak určitě byla Benfika silnější na míči, ale bohužel jen po vápno. Každopádně buďme rádi za to, že se mohlo už hrát a mohli přijít i diváci. Spoustu kluků přešlo z dorostu a potřebují toho odehrát co nejvíc, aby si zvykli na dospělý fotbal.”

Jiří Vogeltanz trenér ZD Meclov:
,,Zápas byl vcelku v solidním tempu. Jiskra byla pohyblivější, měla více šancí, my jsme byli efektivnější. Hra se přelívala z jedné strany na druhou. Zápas po tak dlouhé době splnil vše co jsme očekávali.”

TJ Jiskra Domažlice B:
Adam Bratanič (46. Lukáš Frei) – Jakub Kalný, Ivo Vojtko, Ondřej Sloup, David Sedláček – Adam Suchý, Roman Čadek, Antonín Vlček, Milan Lucák – Martin Hoang, Matěj Chodora

Střídali:
Tomáš Korelus, Dominik Lešek, Miroslav Hojda, Martin Kubica, Petr Vogeltanz, Zdeněk Peroutka, Karel Jahn

Hrající trenér:
Pavel Javorský, asistent Roman Pekhart

Sestava TJ ZD Meclov:
David Smazal – Jakub Chromý, Ondřej Malý, Vojta Kafka, Jaroslav Klíma, Jan Havlíček, Jiří Pačesný, Zbyněk Varta, Milan Obdržálek, Jiří Hartl, Martin Suchý, Jan Suchý, Jan Tolar, Jevgenij Čižikov

Trenér:
Jiří Vogeltanz

Rozhodčí:
Jaroslav Rubáš – Hedvika Mifková, Pavol Hálek

V sobotu se od 29.5. 2021 od 16:00 hodin střetne Benfika v Tlumačově s dalším okresním rivalem, místním Startem, který skončil nedohrané sezoně KPM na pěkném pátém místě.