Domažlice
V dalším pokračování třetí nejvyšší soutěže hostila před utkáním pátá Jiskra Domažlice druhý pražský Loko Vltavín jednoho z favoritů soutěže.Loko vede sparťanská legenda Martin Frýdek st. a v obraně nastoupil exligista Tomáš Rada. Trenéři domácích udělali několik změn v sestavě oproti minulému zápasu v Zápech od začátku nastoupili Brych,Teršl, Rychnovský a Arzberger. Zranění nepustilo do zápasu Vilčka,Dvořáka a nově Čiháka.
 TJ Jiskra Domažlice – FK Loko Vltavín 2:1 (1:0)
V 7. minutě vhazoval dlouhý aut Rada a hlavičku Hovorky si brankář Brych stáhl pro sebe.Za minutu, našel přesným centrem z hloubi  domažlického pole Vais na levé straně Rychnovského, ten zatáhl míč a nacentroval na naběhnutého Brabce. Ten z 8. metrů trefil nohy bránicího Rady. V 15. minutě se hosté dožadovali penalty po souboji Teršla s Veselým v šestnátce Jiskry, ale sudí Benedikt nechal pokračovat ve hře. Za minutu opět rychlá akce, po levé straně po ose Hrubý- Došlý- Mužík ten ideálně přihrál přes jesle Arzbergera zpět  Došlému ten, už byl před vybíhajícím brankářem Loka Koblencem a trefil jeho nohy. Domažlice byli na koni. Teršl našel Matase, už v šestnácte ten zpětnou přihrávkou našel Arzbergera, který posunul balon k Vaisovi, který z 11. metrů trefil brankáře Koblence to světelná tabule ukazovala 18. minutu. Na druhé straně našel Šípek Hovorku ,  který se dostal až před Brycha , který mu balon vyrazil. Ve 21. miutě následovala povedená střela Myslivečka z 25 metrů ,  kterou Brych vyrazil k Rychnovskému, který míč odkopl do bezpečí. Za minutu předvedl rychlou akcin Mužík s Arzbergerem jeho centr podél vápna Došlý nedosáhl.Brabec- Vais Mužík, který zpětnou přihrávkou našel Vaise, ten v pádu z 9. metrů přestřelil branku hostů.Hrál se důrazný dramatický fotbal nahoru dolů, který se přítomným divákům líbil.
Po půl hodině hry předvedla Jiskra rychlý kontr. Arzberger odkopl roh vltavínského  Šípka  na polovičku hřiště na Brabce ten přihrál Mužíkovi, který centrem za obranu vysunul rychlonohého Arzbergera, který doslova utekl Radovi a z hranice šestnáctky tvrdou střelou prostřelil brankáře Koblence na 1:0.  Za čtyři minuty rychlá akce Vais vysunul Brabce , ten se dostal až do vápna kde přihrál doleva na naběhnutého Vaise ten vyhrál souboj seŠípkem posunul na Arzbergera, který ve vyložené šanci z 9. metrů střílel nad bránu Loka. Další tutovku měl na noze Vais, kterého našel parádním centrem Mužík a Vais z 11. metrů minul branku Koblence. Do konce poločasu ještě mířil Mužík nad branku Vltavínu.
Druhý poloča začal opět velkou šancín Jiskry. V 56. minutě opět rychlý brejk Matas našel Vaise a ten v pádu z 15 metrů přestřelil branku Koblence. Domažlice šli zaslouženě po půl hodině hry do dvou brankového vedení. Matas vysunul Došlého do šestnáctky, ten se uvolnil přes bránicího Šípka a pod padajícím brankářem Koblencem zvýšil na 2:0. Za tři minuty našel Abena na pravo Hovorku jeho střelu z 8 metrů musel brankář Brych vyrážet na roh.Za dvě minuty vysunul Rada Hovorku ten se ve vápně zbavil Kadara a Hrubého a přes padajícího Teršla tvrdou ranou pod břevno překonal Brycha na 2:1. Domažlice se nevzdávali Rychnovský vysunul Arzbergera ten našel Vaise jehož zakončení z úhlu Koblenec chytil to světelná tabule ukazoval 67. minutu. V 84. minutě zahrával standartku Uvíra, který našel hlavu Veselého ten ale mířil nad branku Brycha. Za dvě minuty zahrával standartku po faulu na Skopového Mužík zprava. Jeho kop prodloužil hlavou Došlý na seběhnutého Teršla, který trefil boční síť branky Vltavínu. Už v nastaveném čase obral o míč důrazný Buršík Hovorku, našel na pravo nabíhajícího Skopového, který utekl Valíčkovi a z šestnáctky minul o centimetry pravou tyč branky Loka. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Benedikta se Jiskra mohla zaslouženě radovat se zisku třech bodů do tabulky ČFL.

Rozhodčí: Ladislav Benedikt – Michal Urban, Jakub Matyš.

Delegát: Jiří Urban. ŽK: 1:0 (19. Vais).

Diváků: 251.

TJ Jiskra Domažlice: Brych -Kadar, Teršl, Hrubý, Rychnovský – Brabec (75. Skopový), Vais (87. Buršík), Matas, Mužík, Došlý (89. Mlynařík) – Arzberger (68. Černý). Trenér:Pavel Vaigl, Petr Dobrý a Karel Míčka.

FK Loko Vltavín: Koblenc – Hovorka, Uvíra, Rada, Podzimek – Šípek, Abena, Mysliveček (80. Špaček), Valíček, Zoubek – Veselý. Trenér: Martin Frýdek.

Ohlasy na zápas:

,,Měli jsme za sebou sérii dvou špatných výsledků a řekl bych i výkonů. Trochu jsme si to v šatně vyříkali na čem bychom měli zapracovat a zlepšit se. Myslím si, že kluci ten zápas splnili na jedničku, jediná kaňka byla neproměňování šancí. Kdyby to bylo 7:3, tak by se nikdo nemohl divit. Naopak jsme se o výsledek museli obávat až do konce. První půle nezačala úplně nejlépe, soupeř nás přehrával, měl tam jednu větší šanci kterou jsme dokázali uhrát. Poté jsme přebrali otěže zápasu a kluci hráli fakt dobře, škoda jen těch zmíněných branek. Druhá půle začátek celkem slušný, dali jsme druhou branku. Asi jsme si mysleli že to v pohodě už dohrajem, ale nestalo se tak. Vltavín se dostal do šance Hovorkou, kterou jsme přečkali. Ale vzápětí ten samý hráč ze stejné pozice dal gól. V tu chvíli byl Vltavín lepším týmem. A my jsme se poté už jen dostávali do brejků, které jsme nedokázali vyřešit lépe. Zápas se musel líbit všem na stadionu mělo to náboj. Tohle vítězství je hodně cenné, protože Vltavín je z mého pohledu nejlepší tým ČFL. Musíme se důkladně teď nachystat na zápas v Ústí nad Orlicí, kde to bude hodně nepříjemné a přivést nějaký bod“. Viděl utkání brankář Jiskry Domažlice Lukáš Brych.

,,Dnešní zápas  myslím si, že jsme měli pod kontrolou do jejich vstřelného gólu, pak nás měli na naší půlce, ale přesto jsme si dokázali vypracovat ještě spoustu šancí… A můj gól hodnotím kladně už jen proto že sem dostal šanci a hned dal gól.Po jejich rohu jsem byl na odraženém vápně, kdy se to ke mě odrazilo já sem to nakopl pryč od naši branky a na půlce stál Brába(Brabec), který sklepl míč Mundovi (Mužík) a já od vápna běžel a čekal na krásnou přihrávku za obranu a pak už sem jen chtěl trefit bránu a gólmanovi pod nohy i když sem měl dát určitě ještě jeden tak je ten gól pro mě důležitej, že se mám od čeho odrazit“. Okomentoval utkání střelec první branky Tomáš Arzberger.
,,Před zápasem jsme si řekli co musíme plnit, aby jsme uspěli bylo potřeba zvítězit s kvalitním soupeřem v minulých zápasech chybela bojovnost a ta rozhodne dnes proti Vltavinu nechyběla. trochu nás limitovali neproměnené šance nohlo byt rozhodnuto už v prvním poločase kdy jsme neproměnili 2-3 tutovky, ale na konec jsme to ubojovali ted jen navázat tímhle výkonem na další zápas a chytnout nějakou vítěznou delšíšńůru .“ řekl po zápase Martin Rychnovský Jiskra Domažlice.
,,Potřebovali jsme bodovat. Byl to velmi těžký zapas, Vltavin má skvělý tým a věděli jsme, ze nás nečeká nic lehkého. Od začátku jsme měli hodně šanci které jsme bohužel neproměnili, naštěstí jsme dva goly dali a nakonec vyhráli. Zapas byl vyhecovany a z naši strany tam byla konečně bojovnost a to rozhodlo, zaslouženě vítězství“. Viděl utkání David Brabec.

2 komentáře: “Ve šlágru 23.kola ČFL Jiskra sestřelila druhý Vltavín”