Benešov

V 9. kole ČFL zavítali fotbalisté Jiskry Domažlice na horkou půdu Benešova, dvanáctého týmu tabulky ČFL. Tam Jiskra naposledy zvítězila v postupové divizní sezóně 2010/2011. Nový zkušený trenér Roman Veselý už mohl počítat s omilostněným Laštovkou, ale chyběli mu zraněný stopér Zákostelský a záložník Čapek. Trenéři Jiskry Vaigl s Dobrým nemohli počítat s Lukášem Teršlem a Lukášem Pfeiferem. První byl v trestu a druhý si plnil reprezentační povinnosti u U19 ČR, kde se mu podařilo střelit Anglii gól. Do zápasu naopak zasáhl záložník Milan Braun, který byl do té doby zraněn.

SK Benešov- TJ Jiskra Domažlice  1:2 (0:2)

Hosté vstoupili do utkání přímo skvěle. Ve třetí minutě vysunul Mlynařík Došlého, který se po levé straně dostal až před Mezhieva, kterého elegantně přeloboval na 0:1. V 8. minutě lobem přes obránce vysunul tentokrát Chocholoušek opět Došlého, který si balón zpracoval a střelou pod víko nedal padajícímu Mazhievovi žádnou šanci (0:2). O chvilku později musel gólman Benešova vyběhnout před dotírajícím Hejdou, kterého přes hráče vysunul Došlý. ,,Nepamatuji si, že bych jako trenér zažil tak špatný začátek. Góly udaly ráz utkání. Místo toho, abychom chodili do brejkových situací, na což jsme měli typy hráčů, jsme museli tvořit,“ lamentoval po utkání domácí kouč Veselý. V 15. minutě mířil další domácí hráč Hrebeniuk po odraženém míči vysoko nad branku Šimana. Chvilku nato střílel domácí kapitán Turek ze stejného místa a Šiman jeho střelu srazil na roh. V 19. minutě vysunul výhozem Šiman Kropáčka, který byl před šestnáctkou faulován Ježdíkem P., ale sudí Teuber hru nezastavil. Ve 23. minutě vysunul Došlý Kropáčka, kterého podrazil Ježdík. Trestný kop poslal Mužík nad bránu.

Ve 28. minutě vysunul Filip Hrebeniuka, který přihrávkou pod sebe vybídl Turka. Jeho střelu mu Hrubý zblokoval na pátý roh. Po půl hodině hry byl stejný hráč autorem povedené střely, kterou Šiman vyrazil k Hájovskému. O minutu později předvedla Jiskra divákům velmi pohlednou kombinační akci. Blažek vybídl Došlého, ten přeskočil hráče, orazil si balón s Hrubým a našel zpětnou přihrávkou Kropáčka. Ten střelu procedil mezi nohama Laštovky a brankář Mezhiev balón směřující k levé tyči robinzonádou vyrazil. To byla tutovka Reného Kropáčka, který měl ještě jedovku ve 40. minutě, kdy vyhrál souboj o míč s Ježdíkem P. a napálil balon, který Mezheiv vyrazil s velkou námahou na pravou tyč. Minutu před poločasem se k míči dostal Ježdík P. a střelu ze šestnáctky mu Hájovský srazil na další z mnoha domácích rohů. Druhý poločas začal trestným kopem Došlého, když v šestnáctce hledal Chocholouška, kterému míč utekl do zámezí.

V 58. minutě si na druhé straně poradil Šiman se střelou domácího Artemuka. Domácí se v dalším průběhu snažili o snížení a Jiskra chodila do nebezpečných brejků. V 73. minutě chytil Šiman Turkův trestný kop, když míč směřoval k levé tyči a domažlický gólman ho bravurně vyrazil na roh. Už jenom snížit se povedlo Benešovu v 87. minutě. Ježdík vypíchl rozehrávku Hrubého a Hájovský už nestačil odkopnout míč, který Turek posunul na Ježdíka V. Ten okamžitě vysunul Balatu, kterého nezastavil vracející se Mlynařík. Balata překonal vybíhajícího Šimana na konečných 1:2. V tabulce ČFL Jiskra díky vítězství v Dobrovici nad Chrudimí 1:0. stáhla osmibodový náskok MFK Chrudim na pět bodů a je druhá s 23 body, o bod před třetí FK Dobrovice.