Domažlice

První jarní kolo celkově 16. krajského přeboru mělo dnes na programu i okresní derby, kdy na UMT v Domažlicích přivítala domácí TJ Jiskra Domažlice B  TJ Holýšov.

TJ Jiskra Domažlice – TJ Holýšov 4:2 (1:0)

První jarní kolo nejvyšší krajské soutěže KPM svedlo za soupeře domácí fotbalisty TJ Jiskra Domažlice B (5. místo) a TJ Holýšov (13. místo) z patnáctičlenného pelotonu krajského přeboru. V zimě pro personální problém vzdal účast TJ Rozvadov a stejně jako v roce 2011 odstoupil se soutěže. Kdo ho doprovodí, popřípadě kdo bude hrát baráž, se bude rozhodovat v následujících kolech. Holýšov byl po odečtení bodů v zápasech všech mužstev s Rozvadovem s 10 body na 13. místě jen zásluhou lepšího skóre před Luby a Žihlí, proto potřeboval v tomto duelu bodovat.

Ve 3. minutě musel Horáček v brance hostů vyrážet povedenou střelu Buršíka, když se střela otřela o břevno. V 7. minutě zahrával trestný kop Bezdička zprava k levé tyči, kde se musel Horáček natáhnout, aby míč vyrazil na roh. Po rohovém kopu Bezdičky zprava přetažený balon vracel Hojda před bránu, kde Hrubého zakončení musel Horáček vyškrábnout na roh. Vzápětí musel Horáček řešit střelu Lucáka na roh. Přišla 13. minuta a Lucák našel zprava nalevo naběhnutého Bezdičku, který střelou k levé tyči otevřel skóre utkání 1:0. Ve 24. minutě fauloval Baxa Bezdičku a sudí Šiška nařídil penaltu. Tu Lucák poslal nad bránu. Za dvě minuty našel Došlý přesným centrem Buršíka a jeho vyloženou šanci výborný Horáček vyrazil na roh. Ve 29. mnutě vysunul Došlý Bezdičku, který zleva mířil vedle levé tyče branky Holýšova. Ve 33. minutě zatáhl Došlý po levé straně míč, ten obrana odvrátila k naběhnutému Lucákovi, který mířil nad. Ve 39. minutě dal Holýšov gól Černohorským, ale rozhodčí Mazanec mával ofsajd. Ve 43. minutě se Došlý prokličkoval z levé strany do vápna a zpětnou přihrávkou našel na šestnáctce Lucáka, jehož střelu do prostředka brány Horáček opět vyrazil. Ve 45. minutě zatáhl balon po pravé straně Waldmann, vysunul Kubra, ten centrem před bránu našel Buršíka a jeho střelu z prostředka opět Horáček kryl.

Druhý poločas byl podobný scénář jako v prvním. Na branku hostů se valil jeden útok za druhým. V 56. minutě byl po faulu na Černého po druhé žluté vyloučen Baxa. Trestný kop Lucáka mířil nad bránu. V 58. minutě mířil Hrubý z vedle pravé tyče branky. Po půl hodině hry fauloval Černý ve vápně Jeniše a sudí nařídil druhou penaltu. Tu Panuška proměnil k pravé tyči na 1:1. V 77. minutě zatáhl Buršík míč po levé straně a přihrál před bránu úplně volnému Bezdičkovi, který zvýšil z malého vápna na 2:1. V 80. minutě Lucák našel nalevo Buršíka, ten zatáhl míč přihrával před branku, kde si Trhlík vstřelil vlastní gól na 3:1. V 86. minutě si Vnouček pohrál s nedůrazným Pavlíčkem a nacentroval zprava, kde domácí obrana nechala samotného Staňka, který míč střelou pod břevno snížil na 3:2. V 88. minutě našel centrem Došlý Sovu, který hlavou z malého vápna rozhodl utkání na konečných 4:2. Benfika si tak po zásluze připsala tři důležité body. Holýšov mohl být rád, že měl v brance Horáčka, který několikrát svůj tým podržel, protože, kdyby se tak nestalo mohlo být skóre v neprospěch hostů vyšší. V neúplné tabulce zůstali oba soupeři na svých místech. V 16. kole se nehrál zápas Luby – Horní Bříza. V příštím kole hostí v neděli 18. 3. Holýšov Stříbro od 15:00. Ve stejný den a čas hraje Benfika v Chotíkově.

Góly: 13. Bezdička David, 77. Bezdička David, 80. Trhlík Pavel (vl.), 88. Sova Tomáš – 60. Panuška Tomáš (pen.), 86. Staněk Stanislav

Sestava TJ Jiskra B:
Bratanič – Kubr (82. Kalný), Hojda, Korelus T. (81. Pavlíček), Černý (75. Sova) – Waldmann (60. Kadlec), Hrubý, Lucák, Došlý – Buršík, Bezdička
Trenéři: Steinbrücker a Vlček

TJ Holýšov:
Horáček – Roztočil (40. Kaas), Trhlík, Valachovič, Zavadil – Jeniš (84. Vnouček), Baxa, Sušánka, Staněk S., Černohorský – Panuška (62. Kraus)
Trenér: Hirschl

Rozhodčí: Šiška Pavel, Mazanec Marek, Rubáš Jaroslav, Harmady Miloš

Diváků: 129

ŽK: 2:4

ČK: 0:1 56. Baxa

Trenér Martin Steinbrücker Jiskra B: ,,První poločas byl jasně v naší režii. Měli jsme zápas rozhodnout do třiceti minut. Ale i díky výborně chytajícímu brankáři hostů jsme v půlce vedli jen 1:0. Stejně začal i druhý poločas, ale stále nás srážela špatná koncovka. Holýšov nás za to potrestal a srovnal. Rozhodly dva průniky aktivního Buršíka, který během minuty zařídil naše vedení 3:1. Soupeř i v deseti mohl vyrovnat, ale nakonec vše uklidnil Sova. Vyhráli jsme zaslouženě, ale neproměňování šancí nás nakonec mohlo mrzet.”