Domažlice

Umělá tráva stadionu Střelnice v Domažlicích byla v sobotu 27. 1. od 14:00 dějištěm druhého přípravného zápasu rezervy Jiskry. Ta si pozvala devátý tým I. A třídy, FK Nepomuk.

Domácí Benfika nastoupila do utkání bez sedmi hráčů základní sestavy. Pro zranění či pracovní zaneprázdnění chyběli bratři Korelusovi, Hojda, Lucák, Kadlec, Kalný a Černý. Proto trenéři museli spoléhat na pomoc hned sedmi nadějných dorostenců.

TJ Jiskra Domažlice B – FK Nepomuk 3:2 (0:1)

Domácí vstoupili do zápasu velkou šancí Vlčka, jenž po vysunutí Waldmannem mířil o centimetry vedle levé tyče branky Nepomuku. Za dalších pět minut hry zakončoval střelou z šestnáctky domácí útočník Sova. Tentýž hráč vzápětí po centru Waldmanna zakončoval hlavičkou, ale neúspěšně. Ve 13. minutě zahrozili hosté, když se ke střele dostal Voráček. V další šanci hostů se po Knappově přihrávce ocitl v dobré pozici Kašpar, jehož dobře mířenou střelu k tyči mladý gólman Domažlic Červený vyrazil na roh. Na druhé straně střílel Vlček. Hosté kontrovali Kašparem, který přestřelil domácí zařízení. Ve 25. minutě Baran s Kozákem zakombinovali, ale Knappovu ránu dokázal Červený vyrazit na roh. Po půlhodině hry už se ale hosté radovali. Šafanda prostrčil míč na Vosyku, který střelou k pravé tyči překonal brankáře Jiskry (0:1).

Na druhé straně se do zakončení dostal Sobolík, po němž střílel Sova, ale nepomucký gólman byl pozorný. Ve 38. minutě se po rohovém kopu dostali k zakončení Sova a pak Strnad. Obě střely však hostující zadáci zblokovali. Jelikož kýžené vyrovnání nepřinesla šance Dufka ani tutovka Waldmanna, jehož pokus z malého vápna Baroch zázračně vyrazil nohama, odcházeli do šaten spokojenější hosté.

Do druhého poločasu vstoupila Jiskra se snahou zvrátit pro ni nepříznivý výsledek. Už po dvou minutách hry se po spolupráci s Vlčkem dostal do zakončení Waldmann, jehož střelu z malého vápna ale zadáci soupeře zblokovali. Pak zahrozili hosté. Nejprve musel Bratanič vyrážet pokus Knappa na roh, vzápětí zmařil šanci Kozáka po přihrávce Knappa. Gólman Bratanič pak domácí podržel ještě při střele Kozáka, jehož vysunul Marek Baran. Na druhé straně mířil Sova nad bránu Nepomuku.

Benfika se dočkala vyrovnání po hodině hry po akci Waldmanna, který posunul balon na Sovu. Ten přihrál Soukupovi, jehož střela k levé tyči skončila v síti Nepomuku (1:1). Hosté se vedení znovu ujali o čtyři minuty později po střele Knappa, které předcházel faul na polovině hřiště na Sovu. Rozhodčí Václav Červený však nedovolený zákrok k nevoli domácích neodpískal. V 75. minutě mířil Vlček z trestného kopu těsně vedle tyče druhého brankáře hostů Slivoně.

Domácím se v závěrečném velkém tlaku podařilo v 86. minutě z penalty vyrovnat Kubrem na 2:2. Hosté promarnili příležitost rozhodnout dvě minuty před koncem, kdy se po vysunutí Březákem dostal Šafanda až před domácího gólmana Brataniče. Ten však pokus kryl. Z protiútoku Benfika strhla výhru na svoji stranu. Dufek zatáhl míč po straně, našel naběhnutého Sovu, který z osmi metrů skóroval 3:2.

Poločas: 0:1.
Branky: 62. Soukup, 86. z PK Kubr, 89. Sova, 32. Vosyka, 66. Knapp
Rozhodčí: Červený – Chmelík, Šporer

TJ Jiskra Domažlice B:
Červený (46. Bratanič) Fořt (60. Dufek), Strnad, Pavlíček, (46. Jan Bláha) Kubr, Čadek, Waldmann, Sobolík, Matěj Dufek (Soukup), Sova, Vlček
Trenér: Martin Steinbrücker, as.: Antonín Vlček

FK Nepomuk: Baroch, Viktora, Voráček, Březák, Šafanda, Kozák, Kašpar, Vosyka, Baran, Knapp
Střídali: Panc, Váňa, Viktora, Šmíd, Marek Baran, Slivoň
Trenér: Josef Viktora
Vedoucí mužstva: Eduard Baran

,,Vyrovnaný první poločas. Ve druhém jsme soupeře přitlačili a nakonec otočili výsledek. Chybělo nám sedm zraněných hráčů. Doplnili jsme kádr hráči dorostu, kteří dnes ukázali, že pokud budou poctivě pracovat, můžou být přínosem,” řekl po utkání kouč Martin Steinbrücker.