Domažlice

V neděli 22. 4. od 17:00 hostila v rámci 22. kola KPM domažlická Benfika, která byla před zápasem na třetím místě druhý celek tabulky KPM FC Rokycany vedené koučem Robertem Vágnerem. Jednalo se o šlágr kola. Domažličtí kouči nemohli počítat se zraněnými Buršíkem a Čadkem.

TJ Jiskra Domažlice B – FC Rokycany A  1:0 (0:0)

V 10. minutě byl u brankové čáry zleva faulovaný Lucák. Sám rozehrál trestný kop na nabíhajícího T. Koreluse. Ten bohužel pro Benfiku podklouzl. Míče se ujal Ineman, potáhl si míč, našel na křídle M. Černého, kterého stačil doběhnout T. Korelus a skluzem mu zabránit odcentrovat před bránu Benfiky. Ve 14. minutě střílel opět M. Černý, ale střelu mu obránci Jiskry zblokovali. Velkou příležitost měl v 18. minutě M. Černý, ke kterému se odrazil balon. Probil se středem až do šestnáctky, kde mířil do vybíhajícího Brycha, který míč vyrazil. K míči se dostal ještě Aubrecht, ale jeho slabou hlavičku Brych v pohodě kryl. To bylo vážné varování pro domácí hráče. Benfika odpověděla ve 24. minutě trestným kopem T. Koreluse, který našel ve vápně hlavu Teršla. Ten míč hlavičkoval zády k brance a gólman Jevčák musel z námahou vyrážet na rohový kop povedenou hlavičku domažlického Teršla. Za tři minuty fauloval T. Korelus Ibermana a obdržel žlutou kartu. Trestný kop zprava rozehrál Vileta na naběhnutého M. Černého, jehož zakončení  tečoval Kadlec na roh. Ve stejné minutě brejk hostů po ose Debellis – Ibeberman. Ten našel Aubrechta z levé strany, ale jeho zakončení bylo slabé. Ve 34. minutě zatáhl míč Pavlíček a našel ve vápně naběhnutého Vlčka, jehož levačku na poslední chvíli zblokoval v pádu Klír. Za minutu rozehrál zprava roh T. Korelus na Lucáka, který se dvakrát pokoušel o střelu, ale obě byly zblokovány. Ve 39. minutě zahrával roh Vileta, který odkopl Lucák zpět k Viletovi, jehož střela mířila vedle branky. Dvě minuty před přestávkou T. Korelus rozehrál trestný kop kousek od půlící čáry na levou stranu na Teršla, který hlavičkoval do brankáře Jevčáka.

Druhý poločas začal trestným kopem Lucáka ve 48. minutě a hlavičkou Teršla vedle brány Rokycan. Za dvě minuty se k zakončení dostal Sova, který mířil zpoza šestnáctky k levé tyči, kde byl gólman Jevčák. Na druhé straně se v 54. minutě musel Brych natahovat po střele zleva M. Černého. V 62. minutě nejprve zahrával zprava M. Černý roh, který Procházka posunul na Hereita. Ten mířil metr vedle levé tyče branky Brycha. Trest a jak se později ukázalo rozhodující moment zápasu přišel na druhé straně. Lucák přes bránícího Vaščáka odcentroval před branku, kde bránící Hereit doslova přiťukl míč Kadlecovi, který z voleje nekompromisní střelou k levé tyči překonal bezmocného Jevčáka na 1:0. Ukazatel odkrajoval 62. minutu zápasu.

V dalším průběhu zápasu se už nic vážného nestalo. Obě mužstva se snažila o zdolání obran soupeře. Za zmínku stojí rozehraný trestný kop Lucáka na Hejdu, který hlavou vracel na hlavu Kubra. Ten hlavou přestřelil bránu Rokycan v 84. minutě. V nastaveném čase zbytečně nervozní zápas, který vyvrcholil zbytečným a přísným vyloučením J. Koreluse, už změnu stavu nepřinesl. Benfika si tak připsala velmi cenné vítězství, které ji poslalo na druhou příčku nejvyšší krajské soutěže právě před Rokycany. Tento týden ji čeká nejprve čtvrtfinále poháru PKFS ve středu 25. 4. od 17:00 v Tachově proti domácímu FK. V neděli 29. 4. přivítá TJ Sokol Lhota i s ex-domažlickým Zbyňkem Černým. Výkop utkání je v 17:00.