Domažlice

První jarní celkově 16. kolo měl o uplynulém víkendu na programu Krajský přebor ve fotbale. Domácí Jiskra Domažlice B 4. místo přivítala na umělce v Domažlicích 12 celek tabulky KPM FK Nepomuk.

Počasí, které panovalo na domažlické Střelnici bylo proti fotbalu foukal silný západní vítr a část  utkání nepříjemně hustě pršelo což oběma celkům ztěžovalo hru. Na první střelu na branku si museli diváci počkat na 18. minutu to se zprava vypálil Jakub Vosyka z 25. metrů a brankář Bratanič musel jeho pokus vyrážet na roh.Ve 20. minutě poslal balon za obranu nepomucký  Zajíc k míči se dostal Vosyka, který před vybíhajícím Brataničem míč usměrnil k pravé tyči na 0:1. Za osm minut vysunul Černý Šmejkala, který trefil boční síť branky Barocha. Ve 33. minutě si musel Baroch poradit s trestním kopem Šmejkala z 28 metrů po faulu na Buršíka. Benfika zvýšila obrátky. Lešek posunul na Buršíka ten našel Kadlece, kterého už ve vápně fauloval Březák a rozhodčí Lhoták nařídil penaltu,kterou  Javorský kopl blíž k pravé tyči a Baroch mu jí chytil.

Druhý poločas měla Benfika velkou územní převahu. Ve 48. minutě našel Lešek na pravo Šmejkala, který mířil vedle pravé tyče.V 61. minutě našel Kadlec Šmejkala ten si pohrál s obráncem našel zpětnou křižnou přihrávkou zpět Kadlece, který z 10. metrů protáhl povedenou střelou Barocha v bráně Nepomuku.Z následného rohového kopu  z pravé strany Šmejkal zatočil balon do Barochovi sítě 1:1.V 65. minutě kroutil centr zleva Buršík, ale na vzdálenější tyči na něj Šmejkal nedosáhl.V 68. minutě provedla Benfika rychlí výpad po ose Vojtko našel na levé straně Leška ten nacentroval před malé vápno na Vlčka, který z voleje levačkou pod víko zvýšil na 2:1.Za pět minut opět rychlí brejk Benfiky Vojtko našel nalevo Buršíka, který centroval před branku, kde míč Baroch kryl.V 80. minutě předvedla Benfika další z mnoha výpadů. Vojtko našel Waldmanna. Ten vysunul Buršíka, který podél padajícího brankáře uzavřel , jak se později ukázalo na konečných 3:1 pro Benfiku. O minutu nato musel vytáhnout zákrok Baroch proti Buršíkovi jehož pokus srazil na roh.V 84. minutě přenesl Vojtko míč na zleva na pravou stranu na Šmejkala, který vystřelil a z pomocí bránicího Voráčka míč musel na dvakrát před dotírajícím Kubrem chytit.V 89. minutě nejprve Buršík před Barochem nezakončil následnou Šmejkalovu střelu obránce zblokoval a Waldamnnova střela šla nad.Po závěrečném hvizdu se Benfika mohla radovat se tří zasloužených bodů z tohoto zápasu. Benfika se v sobotu 16.3. v 15:00 h střetne v Nýrsku s místní Okulou.

Poločas: 0:1. Branky: 62. Šmejkal, 68. Vlček, 80. Buršík 20. Kašpar.

Rozhodčí: Lhoták -Mazanec- Komínek.

Delegát: Vyhnálek

ŽK: 0:2.

Diváci: 66.

TJ Jiskra Domažlice B: Bratanič -Hojda, Javorský, Lešek, Buršík, Černý (64. Kubr),Vlček (83. R. Čadek),Vavřička (46. Waldmann), Kadlec,Vojtko(86. Pavlíček), Šmejkal, . Trenéři: Martin Steinbrücker Antonín Vlček st. a Roman Pekhart.

FK Nepomuk: Baroch -Březák, Kašpar (67. Šmíd), Voráček, Šafanda, Zajíc, Rous, Kozák, Vosyka, Kalabza, Knapp. Trenér: Josef Viktora.

Odehrané zápasy:

16. kolo

Neděle 10. 3. 2019 14:30

Rozhodčí: Pena Miroslav – Říha Zdeněk, Jakš Jan. Delegát: Mareška Ladislav.

Rozhodčí: Lhoták Luděk – Mazanec Marek, Komínek Jiří. Delegát: Vyhnálek Josef.

Sobota 9. 3. 2019 14:30

Rozhodčí: Bogdan Gabriel – Havránek Martin, Picek Lukáš. Delegát: Rauch Pavel.

Rozhodčí: Křen Jiří – Šiška Pavel, Kašpar Zdeněk. Delegát: Kvasnička Ladislav.

Rozhodčí: Lego Jan – Šimek František, Hamouz Jakub. Delegát: Svoboda Alois.

Rozhodčí: Homr Michal – Bína Roman, Pressl Václav. Delegát: Harmady Miloš.

Sobota 9. 3. 2019 14:00

Rozhodčí: Bureš Jiří – Petrželka František, Hájek Zdeněk. Delegát: Havlík Václav.

Sobota 9. 3. 2019 10:15

Rozhodčí: Fencl Jakub – Mazanec Marek, Pena Miroslav. Delegát: Rauch Pavel.

FC Chotíkov 1932 – SK Slavia Vejprnice Poznámka: UMT – TJ Zruč

Rozhodčí: Mazanec Marek – Bureš Jiří, Mifková Hedvika. Delegát: Hamouz Jaroslav.

FK Okula Nýrsko – Jiskra Domažlice B

Rozhodčí: Lego Jan – Fencl Jakub, Hamouz Jakub. Delegát: Lešetický Vladimír.

SK Horní Bříza – TJ Sokol Lhota

Rozhodčí: Hájek Zdeněk – Bína Roman, Petrželka František. Delegát: Petržílka Jiří.

FC Rokycany – SSC Bolevec

Rozhodčí: Říha Zdeněk – Jakš Jan, Pena Miroslav. Delegát: Hajšman Pavel.

Neděle 17. 3. 2019 15:00
TJ Zruč – TJ START LUBY Poznámka: UMT

Rozhodčí: Lhoták Luděk – Duspiva Václav, Komínek Jiří. Delegát: Krejčí Zdeněk.

FK Nepomuk – TJ Baník Stříbro

Rozhodčí: Fencl Jakub – Havránek Martin, Bogdan Gabriel. Delegát: Sádovský Peter.

Neděle 17. 3. 2019 16:30
SK RAPID PLZEŇ – SK PETŘÍN PLZEŇ Poznámka: UMT Senco Doubravka Hřiště: UMT Senco Doubravka, Původní termín: 17.03.2019 16:30

Rozhodčí: Šimek František – Fillinger Miloš, Hamouz Jakub. Delegát: Havránek Václav.

Slavoj Mýto – START Tlumačov Poznámka: / Hřiště: UMT SK Petřín Plzeň, Původní termín: 17.03.2019 15:00

Rozhodčí: Volf Michal – Šiška Pavel, Mičan Jan. Delegát: Mareška Ladislav.