Plzeň

Umělá tráva na plzeňské Doubravce hostila v sobotu ráno páté přípravné utkání fotbalistů TJ Jiskry Domažlice, kteří měli za soupeře čtvrté mužstvo divizní skupiny A FC Viktoria Mariánské Lázně, vedené bývalým úspěšný trenérem Jiskry Stanislavem Purkartem. Tomu chyběli Forman a Kavalír. Jiskra nastoupila bez reprezentantů U19 ČR Kadara, Vaise a Pfeifera. Na lavičce přihlížel Hrubý, který je zraněn z utkání s Viktorií Plzeň A. Do utkání poprvé v dresu Jiskry nastoupili noví hráči: záložník Bohumil Havel a útočník Lukáš Matějka (oba z FC Viktoria Plzeň).

TJ Jiskra Domažlice – FC Mariánské Lázně 3:2 (3:2)

Úvod patřil Chodům, kteří v 5.minutě provedli smrtící přechod. Hejda vybídl kanonýra Došlého, který levačkou zleva přesnou střelou k pravé tyči nedal Lysákovi v brance Mariánek žádnou šanci (1:0). Hosté zahrozili propagační střelou Holuba metr nad bránu Šimana. Druhou branku přinesla 25. minuta, to se obranou Viktorie jmenovitě mezi Denkem a Lattischem protáhla nová posila útočník Lukáš Matějka. Ten se dostal až před vybíhajícího Lysáka a střelou ho prostřelil na 2:0. V 31. minutě to bylo už 3:0. To se po levé straně probil přes bránícího Grambala Matějka, který vystřelil z úhlu. Gólman Viktorie Lysák balón vyrazil před sebe, kam si naběhl důrazný Hejda, který střelou přes špatně bránícího Lukáše potřetí rozjásal přítomné domažlické příznivce.

Potom si Jiskra vybrala slabší chvilky utkání, čehož dokonale využili Viktoriáni. Ve 35 minutě fauloval Mužík Drahoráda. Hostující kapitán Sadílek rozehrál trestný kop středem hřiště. Šiman balón vyrazil reflexivně před sebe k dobíhajícímu Kravárovi, který ho dorazil k pravé tyči na 3:1. Druhý kontr Viktorie přišel za dvě minuty, to se po levé straně prodral Cinkanič, který našel Sadílka. Ten překonal bezmocného Šimana na poločasových 3:2. Ve 40 minutě našel Mynařík Hejdu, ten vysunul Došlého po levé straně, na kterého vyběhl Lysák a zmenšil střelecký úhel. Došlý trefil jeho nohy. O chvilku nato Mlynařík poslal znovu Došlého, kterého obral o míč rychlým vyběhnutím Lysák.

Do druhého poločasu oba týmy prostřídaly. V 51. minutě hledal Bezdička Teršla, který ve vápně prodloužil hlavou na Matějku, ale tomu chybělo důrazné zakončení. V 58. minutě se do tutovky dostal Bezdička, kterého hlavou vysunul Boček. Bezdička se řítil na brankáře hostů Šmejkala a střelou trefil nohy brankáře. Za minutu musel Šmejkal řešit střelu Matějky doprostřed brány. V 68. minutě si vyměnili balón Mlynařík s Bočkem, který se dostal k zakončení k pravé tyči, kde Šmejkal střelu chytil. O minutu nato musel Brych, který ve druhém poločase nahradil Šimana, boxovat ostrý roh Lukáše zprava a následnou slabou střelu Cinkaniče v pohodě kryl. V 71. minutě prostrčil Boček středem míč na Matějku. Ten trefil opět nohy vyběhnutého Šmejkala. V 76. minutě byl faulován Matějka před vápnem. Trestný kop rozehrál povedeně Bezdička. Střelu mířící do pravého horního rohu branky Šmejkal zázračně vyrazil na roh. V 84. minutě zatáhl míč po pravé straně Bezdička, který centroval do vápna. Tam přizvedl míč Hájovský k Bauerovi, který z voleje mířil nad branku. Závěrečná střela Hejdy těsně vedle levé tyče už změnu skóre nepřinesla. V dalším přípravném utkání se Jiskra utká v Luční ulici v Plzni v neděli 11. února proti juniorce FC Viktoria Plzeň od 11:00.

TJ Jiskra Domažlice:
1. poločas: Šiman – Blažek, Bauer, Teršl, Mlynařík – Havel, Braun, Mužík, Došlý – Matějka, Hejda
2. poločas: Brych – Chocholoušek, Hájovský, Teršl, Boček, Havel, Buršík, Roubal, Bezdička, Matějka, Hejda
Trenéři: Pavel Vaigl a Petr Dobrý

FC Viktoria Mariánské Lázně:
1. poločas: Lysák – Kafka, Grambal, Denk, Lukáš – Lattisch, Drahorád, Kravar, Sadílek, Cinkanič – Holub
2. poločas: Šmejkal – Kafka (65. Dubský), Grambal, Denk, Lukáš – Pěček, Drahorád, Kravar, Sadílek (65. Lopata), Cinkanič (65. Maule) – Štěpán
Trenéři: Stanislav Purkart a Zdeněk Kotoun

Rozhodčí: Šlajs – Schneider- Liškutín
Diváků: 52

,,Od zápasu jsem určitě čekal, že zvítězíme větším brankovým rozdílem, ale nakonec to bylo jen o jednu branku, což je škoda. Mrzí mě hlavně dva obdržené góly, ale myslím, že celkově jsme v zápase měli herní převahu. Soupeř mě překvapil svou bojovností a že i za stavu 3:0 nic nevzdával. Mně se hrálo osobně lépe první poločas, kde jsem i vstřelil svoji první branku za Jiskru Domažlice. Doufám, že mi to tam bude padat i v lize. Druhou půli jsme měli ještě nějaké šance, ale bohužel jsme nedokázali proměnit. S kluky si rozumím na hřišti i v kabině. Ještě máme před sebou skoro měsíc přípravy a věřím, že všechno vypilujeme směrem na první mistrák,” řekl po utkání Lukáš Matějka v dresu TJ Jiskra Domažlice.