TJ Jiskra Domažlice – FC Viktoria Mariánské Lázně 0:0

Sestava Jiskry Domažlice:  Lukáš Brych- Martin Hrubý, Marek Bauer, Jan Matas, Michal Mlynařík, Jakub Teršl, Daniel Skopový, Petr Mužík, Petr Došlý,Vasil Dan, Daniel Černý.

Střídali: František Dvořák,Filip Čihák, Jonáš Vais, Jakub Kadar, Tomáš Arzberger, Trenéři: Pavel Vaigl, Petr Dobrý a Karel Míčka.

Chyběli: David  Brabec, Martin Rychnovský, Daniel Boček, Tomáš Vilček, Milan Nemeš, Martin Buršík.

Domažlice si vytvořili dvě větší šance Petrem Došlým.První mířil z trestného kopu v 35. minutě  vysoko nad bránu Štrunce. Druhá šance v 74. minutě přihrál Dvořák na Došlého, který z 11. metrů opět přestřelil bránu brankáře Čečka. To byli dvě šance Chodů v celém utkání.Viktorka se dostala do brejku, kdy se vymanila s převahy Jiskry Domažlice.Pěček se snažil přihrát Lattischovi jenom že pozorný brankář Brych mu balon uzmul.Ve druhém poločase 65.minutě měli M.Lázně opět šanci, když Šilhán hlavičkoval po rohu Kravara zleva  a Dvořák musel balon před brankovou čárou vykopávat. V 80. min hledal Drahorád centrem zprava Šilhána mezi stopery Domažlic. Šilhan si balon zpracovával, ale nestačil už zakončit. M.Lázně budou hrát ještě s Březovou dále a generálku budou hrát v Domažlicích 2.3. od 14:00h s TJ Jiskra Domažlice B.

,,Shrnul bych to krátce. Jsem rád, ze to přišlo v přípravě. Od nás špatný zápas, ano ty přicházejí, ale pokud se nedaří na míči, musíme vyhrávat souboje a urvat to a to tam dneska chybělo. Pokud chce hrát někdo fotbal bez soubojů a bojovnosti, tak nemůže hrát 3. ligu. Dal bych to nepitval“.Komentoval utkání útočník Jiskry František Dvořák.

,,Měli jsme náročný týden běhali jsme 12 km a  ve středu jsme absolvovali náročné cvičení s kondičním trenérem Rukavičkou.Myslím , že jsme byli spokojený po zápase s Juniorkou Viktorie,  kde jsme hráli dobře.Mysleli jsme si, že to přijde samo. Soupeř podal bojovný výkon.“uvedl kapitán Jiskry Domažlice Petr Mužík.

,,K zápasu jsme nastoupili s deseti hráči plus dvěma brankáři jedním půjčeným hráčem“. Pracovně mimo byli exdomažlický Štěpán a nová posila z Tachova další  exdomažlický  hráč Jakub Blažek dále chyběl ještě  Stehlík. Nemocní byli Šneberger, Lorenc a Šmejkal. Měl jsem obavy, aby se nám ještě někdo v průběhu zápasu nezranil. Jsem spokojený s naší obranou fází. Domažlice jsme moc do zakončení  nepouštěli. Celkově jsme však odehráli velmi dobré utkání, když jsme poctivě bránili a soupeře prověřili i v útočné fázi“ řekl k zápasu trenér FCVML S.Purkart.
FC Viktoria Mariánské Lázně: Štrunc(46.Čeček) – Kořistka, Grambal, Cinkanič, Lukáš – Parák(70.Tyml), Drahorád, Lattisch, Pěček, Kravar, – Šilhán.Trenér Stanislav Purkart.