Litoměřice

18. kolo ČFL svedlo za soupeře domácí FK Litoměřicko 13. místo  a hostující TJ Jiskra Domažlice 4 místo. Oba soupeři mají opačné starosti. Domácí se chtějí odpoutat od sestupových vod a hosté by rádi promluvili o čelo tabulky ČFL. Jiskra měla zasebou nepříliš povedené utkání doma s Živanicemi ve kterém si připsala dva body v penaltovém rozstřelu. Domácí v prvním kole porazili doma Zápy a ve druhém jarním kole prohráli na pražském Vltavíně golem z 94 . minuty 2:1. Litoměřicko vede nám dobře známý trenér Zdeněk Hašek bratr sparťanské ikony Ivana Haška, který v ČFL vedl proti Domažlicím Žižkov, Roudnici nad Labem a Kunice. Naposledy trénoval divizní Sokol Hostouň.Zranění nepustilo do hry za Jiskru Dvořáka,Vaise a dlouhodobě zraněného Vilčka. Potěšující bylo, že nastoupil ke konci Arzberger.

FK Litoměřicko- TJ Jiskra Domažlice 0:3 (0:2)

Čihák vysunul Mužíka  ten zatáhl míč po pravé straně a Došlý   levačkou dorazil k levé tyči z malého vápna a otevřel skoré utkání 0:1 ukazatel času ukrajoval na stadioně v Litoměřicích sedmou minutu zápasu. Tento moment hodně ovlivnil zápas. Jiskra byla i nadále lepším mužstvem a snažila se kombinovat. V   15. minutě trestný kop po faulu na Mužíka zahrával zprava  Došlý  Čihák vracel balon před branku obránci  odkopli k Brabcovi jeho  střela zblokovaná a následnou střelu z poza šestnáctky Matase brankář Ordelt kryl.Ve 36. minutě se míč odrazil od Mlynaříka na Čerého, který s ním utekl po levé straně navedl si ho na střelu z 25.metrů golman Ordetl ji chytil. Co nevyšlo teď vyšlo za dvě minuty. Mužík z hlouby svého pásma vysunul Hrubého ten po ose  Brabec Černý  našel Došlého, ten přes padajícího obránce zvýšil na poločasový výsledek 0:2.

Druhý poločas začal šancí domácích. Ve 47. minutě Kodad, který se  dostal do malého vápna. Těsně před jeho zakončením si ale lehl gólman Brych, Kodad ho vrátil  k  Šimkovskému. Ten  nedokázal prostřelit domažlickou obranu.Za šest minut  se Litoměřický záložník Valenta probil středem pole,   v soupeřově sevření, dokázal z hranice velkého vápna vypálit. Jeho střela mířila  vysoko nad  Brychovy branky.Po té přebrala iniciativu Jiskra. Došlý byl opět u velké šance hostů v 64. minutě. Nejprve obral o míč jednoho z domácích hráčů. Navedl míč až do vápna.Tam patičkou vrátil na naběhnutého Černého, který trefil z 12. metrůpravou tyč branky Litoměřicka míč se dostal na pravou stranu k Hrubému, který vracel na Mužíka, který bohužel přestřelil se 13. metrů branku brankáře Ordelta. O konečnou podobu se postaral opět Petr Došlý, kterého přesným centrem zprava našel Skopový a Došlý z malého vápna hlavou upravil na konečných  0:3.Domažlický celek tak potvrdil roli favorita a zaslouženě si domů odváží tři body. Jiskra se v sobotu 30.3 od 16:30 h střetne doma s Olympií Radotín, kterou vede David Jarolím (bývalý hráč Slávie Praha a Hamburku) a obranu diriguje exligista Dukly, Příbrami a Liberce Martin Jiránek.

Sobota 30. 3. 2019 16:30  TJ Jiskra Domažlice – Olympia Radotín

FK Litoměřicko: Ordelt – Ippolito, Šimkovský, Hanuš, Rubeš – Surmaj, Kodad, Krištof – Štefko, Greš, Bulíř
Náhradníci: Lisa – Novák, Sedláček, Chábera, Dura, Valenta – Dolejší.Trenér: Zdeněk Hašek
TJ Jiskra Domažlice: Brych – Hrubý(64.Skopový), Čihák, Teršl, Kadar, Mlynařík, Brabec(72.Rychnovský), Matas, Mužík , Došlý(83.Buršík), Černý(80.Arzberger).
Náhradníci: Švihořík – Skopový, Rychnovský, Buršík, Vais,  Boček. Trenéři: Pavel Vaigl,Petr Dobrý a Karel Míčka.
Rozhodčí: Dujsík – Drábek, Vojtěch.

Diváků: 200

Ohlasy na zápas:

,,Myslím si, že jsme zápas zvládli a zaslouženě vyhráli, první půli jsme soupeře přehráli a do ničeho výrazného nepustili, mohli jsme přidat i další góly. Druhou půli soupeř vsadil všechno do útoku, na 20 minut nás zatlačil a při dvou situacích nás musel zachránit Břichy. Byl to náš zatím nejlepší zápas na jaře.“ uvedl obránce Jiskry Jakub Teršl.

,,Výhra skvělá hráli jsme fakt dobře i když byl tezkej terén tak jsme hráli po zemi kombinační to co jsme chtěli i doma, ale nedařilo se nám.
Věřím ze teď jsme se nastartovali.Výsledek prace celého týmu po kombinační krásných akcích jsem byl ten poslední který tomu dal jen tečku.“ zhodnotil utkání střelec hattricku Petr Došlý.
,,Dneska to bylo jednoznačné utkání soupeře jsme přehráli ve všech směrech.. Hráli jsme to co jsme si řekli a na soupeře jsme vleteli brzký gol nám hodně pomohl.“řekl po zápase útočník Jiskry Daniel Černý.